Ponad 6,44 mln przedszkolaków, uczniów i osób dorosłych rozpoczęło właśnie nowy szkolny. Tym razem pierwszy dzień po wakacjach wypadł w poniedziałek 4 września.

Według danych Ministerstwa Edukacji i Nauki rok szkolny 2023/24 rozpoczęło 1,46 mln przedszkolaków, 4,66 mln uczniów szkół i 326 tys. osób uczących się w placówkach dla dorosłych. Z tej okazji w szkołach w całej Polsce odbywały się uroczystości, akademie i spotkania z wychowawcami. Najczęściej bez lekcji, te przeważnie rozpoczynają się drugiego dnia roku szkolnego.

@opowiecie.info W Publicznej Szkole Podstawowej w Murowie już po akademii z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2023/24. Jak było? 🎉🥳 #szkoła #nowyrokszkolny #rokszkolny #rokszkolny202324 #Murów #GminaMurów #PSPMurów ♬ Exciting, exciting, cute songs(1283711) – Korepoi

Jedna z takich akademii odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej w Murowie. Po wakacjach zawitało do niej blisko stu uczniów z klas od 1. do 8. Pierwszaków było trzynaścioro – podczas apelu w sali gimnastycznej przeszli ślubowanie i pasowanie, a następnie odebrali medale, dyplomy i oczywiście tyty pełne smakołyków.

– Cieszę się, że wszyscy wrócili do szkoły uśmiechnięci. Obsada nauczycielska w większości pełna, więc myślę, że będzie dobrze, od jutra rozpoczynamy pracę pełną parą – mówiła Zofia Nawrot, dyrektor PSP w Murowie. – Mam nadzieję, że będzie to przyjemny i spokojny rok, w pełnym zdrowiu i bez kryzysowych sytuacji. Każdy rok szkolny jest inny, pełen nowych wyzwań, czasami i niezaplanowanych sytuacji, na co po prostu trzeba być gotowym.

Rozpoczynający się rok szkolny potrwa do przedostatniego piątku czerwca – dokładnie do 21 czerwca. W międzyczasie uczniów i nauczycieli czeka też kilka okazji do śródrocznego wypoczynku. Będą to przede wszystkim święta i ferie zimowe, które na Opolszczyźnie potrwają od 15 do 28 stycznia. Oprócz tego ósmoklasistów i maturzystów czekają egzaminy – pierwsi będą się z nimi mierzyć w terminie 14-16 maja, a drudzy: 7-25 maja.

fot. Tomasz Chabior

 

Zobacz też:

114 uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny w PSP Karłowice [GALERIA]

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.