15 maja obchodzimy Święto Rolników, tego dnia wspominają swojego patrona świętego Izydora Oracza. Z tej okazji w całej Polsce odbywają się nabożeństwa, uroczystości oraz różne konkursy.

W obecnych czasach również rolnicy odczuwają skutki epidemii. W dobie koronawirusa nadal muszą wykonywać swoje obowiązki, głównym wyznacznikiem ich działań jest przecież przyroda. Epidemia oczywiście przeszkadza, gdyż spowalnia działania instytucji pracujących na rzecz rolnictwa. Opolska Izba Rolnicza również musiała zmierzyć się z nową rzeczywistością, pracą zdalną oraz ograniczeniami w kontaktach. Punkty dystrybucji środków służących do produkcji rolnej musiały dostosować się do obecnie panujących warunków – mówi Marek Froelich, prezes Izby Rolniczej w Opolu.

Każdy rok jest dla rolników inny, nie ma tu miejsca na standaryzację. W tym roku nasz region zmaga się nie tyle z brakiem opadów co z plagą myszy. Przez panującą plagę nasi rolnicy z pewnością poniosą straty.

CZYTAJ: Inwazja. Plaga myszy na południu Opolszczyzny zrobiła się na tyle groźna, że może nie być zbiorów

Opolska Izba Rolnicza stara się dopasować do obecnej sytuacji i w jak najlepszy sposób wykonywać swoje obowiązki. Większość pracowników pracuje zdalnie, cotygodniowe zebrania zarządu również odbywają się online. Odwołane natomiast zostały wszystkie targi i konferencje dla rolników. To dwa miesiące intensywnej pracy, którą trzeba będzie nadrobić. Mamy nadzieję, że w czerwcu będzie możliwe zorganizowanie walnego zgromadzenia – dodaje Marek Froelich.

Gdy tylko będzie taka możliwość zorganizowana zostanie konferencja dla rolników dotycząca siania tzw. poplonów. Redakcja Opowiecie.info będzie na bieżąco informować o planowanych spotkaniach i już teraz zaprasza na przyszłe konferencje.

Życzę wszystkim naszym rolnikom sukcesów, jak najlepszych plonów i zysków. W obecnej sytuacji życzę, przede wszystkim,  dużo zdrowia i ostrożności podczas pracy – podsumowuje prezes Izby Rolniczej w Opolu.

Redakcja życzy wszystkim opolskim rolnikom wspaniałej pogody, owocnych zbiorów oraz dużo zdrowia.

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie