W kościele św. Stanisława Biskupa w Fałkowicach wystąpią soliści, chór i orkiestra słynnego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Koncert „Święta Noc” rozpocznie się o godz. 16.00.

„Śląsk” to legendarny zespół, który istnieje już ponad 70 lat. Od dekad dzierży miano ambasadora i propagatora kultury ludowej w Polsce. Występuje nie tylko na arenach międzynarodowych, ale i w małych miejscowościach. Odwiedził 44 kraje na pięciu kontynentach, dając 8 tys. koncertów dla ponad 26 mln widzów. Teraz zagości także w Fałkowicach – niewielkiej, choć ponad 700-letniej wsi.

Koncert zorganizuje miejscowa parafia pw. św. Stanisława Biskupa, która kilka lat temu świętowała 500. urodziny. Wstęp będzie bezpłatny, a muzyka i śpiew nie będą jedynymi atrakcjami. Na uczestników wydarzenia czekać będą też regionalne specjały: swojska kiełbasa prosto z wędzarni, krokiety z barszczem oraz chleb ze swojskim smalcem i kiszonym ogórkiem ze studni. Będzie też herbata z goździkami i imbirem.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków własnych parafii i z budżetów: Starostwa Powiatowego w Namysłowie, Gminy Pokój oraz Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Pokoju. Patronat medialny nad koncertem objęła redakcja Opowiecie.info.

21 stycznia koncert kolęd w Fałkowicach. „Święta Noc” zagości w miejscowym kościele

Zobacz też:

Koncert świąteczny w kościele w Fałkowicach przyciągnął tłumy

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.