Z inicjatywy Klubu Biegowego Odra Opole na specjalny, charytatywny trening zaproszono wielkiego, choć bardzo niskiego wzrostu bohatera. Wojciech Feliks, czeka na pilną operację, czwartkowa (25 maja) akcja to dodatkowe 2300 zł na konto Wojtusia.

2300 zł dla Wojtka Feliksa zebrano podczas charytatywnego treningu Klubu Biegowego Odry Opole

W czwartek (25 maja) na Stadionie Lekkoatletycznym można było zobaczyć wiele obrazków, jednak ten codzienny – czyli bieganie w koło bieżni przysłoniła piękna pomocowa akcja. Na pomysł zorganizowania treningu wpadł Klub Biegowy Odra Opole, który ma na swoim koncie wiele podobnych inicjatyw. Co więcej – na trening zaproszono samego bohatera wielkiej zbiórki i jego przyjaciół. Biegacze dołożyli się do zbiórki na pilną operację chłopca.

Mama Wojtka, Patrycja Feliks porusza niebo i ziemię, by ratować zdrowie syna. Działa samodzielnie, ponieważ sama wychowuje Wojtka.

W przyszłym tygodniu Wojtek skończy 8 lat, a ma tylko 86 cm wzrostu. Ma skrócone kończyny górne i dolne, obustronny niedosłuch. Urodził się z rozszczepem podniebienia. Dzisiejszy problem to jego nóżki, które układają się w „X”, a to wywołuje u Wojtusia duży ból. Termin operacji mamy ustalony na 8 sierpnia i do tego czasu musimy uzbierać tę gigantyczną kwotę. Na szczęście dużo osób dowiaduje się o Wojtusiu i stara się pomóc. W najbliższym czasie planujemy kilka festynów, wszystkie na rzecz Wojtka – mówi Patrycja Feliks.

Wojtuś doskonale zdaje sobie sprawę ze swojego stanu. Na co dzień jednak sprawia wrażenie bardzo pogodnego i uśmiechniętego chłopca, który łapie życie pełnymi garściami.

Marzę, żeby moje nóżki były proste. Trzeba mieć operację i przygotowuję się na nią. Chodzę do szkoły i jest tam fajnie. Cieszę się, że jestem na treningu, będę biegał w wózku – mówi Wojtek Feliks.

Czwartkowa akcja dała dodatkowe 2300 zł na konto Wojtusia.

Jako Klub Biegowy Odra Opole zawsze włączamy się do tego typu akcji i staramy się jak najwięcej pomóc. W Opolu mamy wiele grup biegowych, na zawodach rywalizujemy ze sobą, ale jak jest potrzebna pomoc to wszyscy stajemy razem, jednoczymy się i pomagamy. Wojtek daje z siebie 120 procent, robi wszystko by nie odstawać od swoich rówieśników – mówi Rafał Jagiela z Klubu Biegowego Odra Opole.

Jeśli ktoś jeszcze chce wspomóc chłopca, wpisując hasztag #nieduzywojtek znajdzie wiele informacji na jego temat. Wpłacać można na stronie siepomaga Wojciech Felks, lub przez Fundację Zdążyć z Pomocą z dopiskiem 28246 Feliks Wojciech.

Fot. Klub Biegowy Odra Opole

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie