Motocykliści opolskiego HAWI Racing Team dobrnęli do półmetka tegorocznych rozgrywek enduro. Tym razem areną sportowych, dwudniowych zmagań był teren byłej Cegielni Wierzchowina koło Lublina, gdzie rozegrano 5. i 6. rundę Mistrzostw Polski w Enduro.

Udany start motocyklistów HAWI Racing Team w Mistrzostwach Polski Enduro

Impreza została przeprowadzona w formule enduro sprintu. Uczestnicy zawodów w każdym dniu kilkakrotnie przemierzali wymagającą, 23-kilometrową trasę okrężną z próbą crossową, naszpikowaną elementami superenduro oraz przebiegającym po lesie testem enduro. Suma wszystkich czasów uzyskanych z przejazdów na próbach wyłoniła końcową klasyfikację w poszczególnych klasach.

W sobotę jazda była utrudniona po wcześniejszych opadach deszczu. Warunki na trasie wymagały większej koncentracji i uwagi, ponieważ było ślisko. Odnotowano wiele upadków. Nazajutrz aura uległa poprawie. Zrobiło się przyczepnie. Motocykliści opolskiego klubu starali się nie popełniać błędów, ale i one im się przytrafiały. Jednak wszyscy zasłużyli na wyróżnienie, ponieważ jechali z zaangażowaniem i wolą walki o jak najlepsze pozycje.

Patryk Kuleszo zaliczył niefortunną wywrotkę, w wyniku której pierwszy dzień zmagań kończył przemieszczając się motocyklem z wygiętą kierownicą oraz z siniakami, co też odbiło się na końcowym wyniku. W klasie E1 dwukrotnie był czwarty, ale w zawodach został sklasyfikowany na piątym miejscu.

Udany start motocyklistów HAWI Racing Team w Mistrzostwach Polski Enduro

Damian Musiał

Lepiej wiodło się Damianowi Musiałowi, należącemu do najszybszych na rajdowej trasie. W obu dniach osiągał drugie czasy przejazdów, co dało mu miejsce na drugim stopniu podium.

Grzegorz Bogulak w tej samej mocnej klasie lokował się na ósmych pozycjach i w zawodach zajął 8. miejsce. Zwyciężył Dawid Babicz (KS Rega MX Team Ropczyce), a trzeci był Kacper Baklarz (ŁKM Łódź).

W klasie E2/E3 dobrym tempem podróżował Wojciech Latała, dzięki czemu w sobotę i w niedzielę plasował się na trzecich pozycjach, co dało mu trzecie miejsce w zawodach. Natomiast Rafał Szymański zajmował szóste pozycje i w końcowym rozrachunku był również szósty. Wygrał Maciej Więckowski (KS Rega MX Team Ropczyce) przed Michałem Szusterem (KTM Novi Korona Kielce).

W gronie Mastersów Krzysztof Szczypka w sobotę był siódmy, ale w niedzielę poprawił się o jedną pozycję i w imprezie zajął 6. lokatę. Triumfował Jacek Roman (KS Rega MX Team Ropczyce) przed Zbigniewem Lechem (KS Polonia Wrocław) i Tomaszem Zychem.

Bardzo dobrze radzili sobie najmłodsi. Maja Kozłowska w klasie Kobiet stoczyła zaciętą walkę z doświadczoną Ewą Pikosz (Motoklub Wielkopolski). W sobotę musiała uznać wyższość swojej rywalki, ale nazajutrz była od niej lepsza, odnotowując swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w mistrzowskiej rundzie. Ostatecznie Maja w imprezie zajęła drugie miejsce przed Małgorzatą Zalewską (AMK Enduro Grunwald).

Udany start motocyklistów HAWI Racing Team w Mistrzostwach Polski Enduro

Igor Gromek

Z kolei Igor Gromek w klasie Junior 125 w pierwszym dniu był czwarty, a w niedzielę poprawił się o jedną lokatę. Problemy rywali spowodowały, że Igor finalnie w zawodach uplasował się na drugim miejscu, za Filipem Gackiem (BKM Bielsko-Biała), a przed Maciejem Brzezickim (KKM Kwidzyn), co jest jego dużym sukcesem. Generalkę wygrał Maciej Więckowski przed Michałem Szusterem i Dawidem Babiczem.

Motocykliści opolskiego klubu w TOP-10 zawodów zajęli miejsca: Damian Musiał – 4., Wojciech Latała – 6. i Patryk Kuleszo – 8. HAWI Racing Team wśród klubówek uplasował się na 3. miejscu, zaś w klasyfikacji zespołów sponsorskich (D.Musiał, P.Kuleszo, W.Latała) wywalczył 2. miejsce, za GARDEN KWARC Team Opolskie, w składzie z zawodnikami HAWI RT – Mają Kozłowską i Igorem Gromkiem.

Po rozegranych 6 rundach na półmetku tegorocznych rozgrywek w klasyfikacji sezonu najwyższe drugie lokaty w swoich klasach zajmują: Damian Musiał, Wojciech Latała i Maja Kozłowska, zaś trzecią pozycję okupuje Patryk Kuleszo. W generalce Musiał zajmuje trzecie miejsce, a tuż za nim plasuje się Kuleszo. HAWI Racing Team wśród klubówek jest trzeci, ale przewodzi w klasyfikacji sponsorskiej przed GARDEN KWARC Opolskie.

Zgodnie z kalendarzem PZM kolejne rundy odbędą się w dniach 1 i 2 lipca w Nowym Kościele koło Złotoryi.

Działalność sportową HAWI Racing Team wspiera Samorząd Województwa Opolskiego oraz Miasto Opole.

Wyniki:

  1. runda > https://my.raceresult.com/242969/
  2. runda i łączne > https://my.raceresult.com/245946/

Klasyfikacja sezonu > https://my.raceresult.com/239560/results

Zdjęcia: Piotr Kumiec (HAWI Racing Team)

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie