Przedsiębiorcy, eksperci, przedstawiciele opolskiego biznesu i sportu spotkali się dziś (31 stycznia) w restauracji Czardasz w Opolu. Było to pierwsze wydarzenie w ramach cyklu Opolskie Inspiracje Gospodarcze. 

Rozmowy o tym co ważne dla przedsiębiorców, zmiany prawne, dotacje, możliwości rozwoju. 

Chcemy skutecznie i w sposób praktyczny wesprzeć przedsiębiorców z regionu. Spectrum tematyczne jest bardzo szerokie, dziś będziemy mówić o zmianach w prawie dla przedsiębiorców w 2023 roku. Są z nami przedstawiciele instytucji najlepiej rozeznanych w tym zakresie: Okręgowa Inspekcja Pracy, ZUS, Urząd Skarbowy i Sąd Arbitrażowy przy OIG. Tak, by wszyscy przedsiębiorcy w razie konieczności czy potrzeby wiedzieli do kogo zwrócić się z konkretnym problemem, gdzie szukać rady i pomocy – mówi Maria Ciołeszyńska, dyrektor marketingu grupy BCH Chwaliński.

Opolskie Inspiracje Gospodarcze czyli rozmowy o tym co ważne dla przedsiębiorców

Cztery filary opolskiego biznesu 

Z jednej strony przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność w naszym regionie. W tym nasza firma, która wychodzi z założenia, że razem można więcej i im więcej współpracujących ze sobą firm tym lepiej prosperująca gospodarka. Z drugiej urzędy i instytucje takie jak Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki mające być jednostkami pełnymi wsparcia i przyjaznymi petentom. Trzeci filar to Opolska Izba Gospodarcza zrzeszająca przedsiębiorców, chcąca też ułatwić im prosperowanie oraz prowadzenie działalności. No i oczywiście czwarta strona, sport, pasja, aktywność, tu nie mogło zabraknąć wizytówki naszego regionu, Gwardii Opole – dodaje Maria Ciołeszyńska.

Spotkania z przedsiębiorcami odbywać się będą co miesiąc, udział jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy

Będziemy na nich poruszać istotne dla przedsiębiorców tematy np. kwestie dotyczące zmian prawa. Chcemy też umożliwić im nawiązanie relacji biznesowych, poszerzenie kontaktów i rozpoczęcie współpracy – mówi Bartosz Ryszka, prezes Opolskiej Izby Gospodarczej.

Oprócz stałych członków na spotkania są zapraszani przedsiębiorcy z województwa opolskiego, którzy na tą chwilę nie są zrzeszeni w OIG. Jak podkreślają Organizatorzy wydarzenia są otwarte, a każda instytucja czy firma, która pragnie wziąć w nich udział powinna wysłać zgłoszenie na adres: oig@oig.opole.pl

Jako jednostka samorządu województwa opolskiego wspieramy przedsiębiorców w dwóch głównych aspektach, pierwszy to dystrybucja funduszy unijnych dla opolskiej gospodarki, drugi to opieka inwestycyjna i po inwestycyjna firm, które zdecydował się ulokować swój biznes na terenie Opolszczyzny. Na takich spotkaniach chcemy informować opolskich przedsiębiorców z jakich narzędzi wsparcia będą mogli korzystać w ramach funduszy europejskich. Już w III kwartale chcielibyśmy ruszyć z naborami – informuje Michał Wojczyszyn, zastępca dyrektora OCRG.

Komisja Europejska stawia na podnoszenie kwalifikacji, kompetencji i zwiększanie konkurencyjności

Bardzo duży nacisk, w ramach nowej perspektywy finansowej, będzie kładziony na kształcenie ustawiczne, czyli wszelkie aktywności związane z podnoszeniem kwalifikacji i kompetencji. Staramy się przede wszystkim, by pracownicy przedsiębiorstw byli lepiej wyszkoleni, a co za tym idzie żeby opolskie firmy były jak najbardziej konkurencyjne na terenie województwa i całego kraju. Duży nacisk będzie kładziony też na możliwość wypracowania innowacyjnych rozwiązań we współpracy ze światem nauki – dodaje Michał Wojczyszyn.

Biznes może przybierać różne formy 

Uważamy, że sport ma bardzo wiele wspólnego z biznesem, dlatego chcemy pokazywać przedsiębiorcom z naszego regionu, że współpraca z Gwardią Opole daje wiele korzyści m.in marketingowe, promocyjne, ale także zarządzania zasobami ludzkimi. W naszych meczach uczestniczy wielu przedsiębiorców, włodarzy miasta, województwa, opolskich instytucji.  Mecze to oczywiście wydarzenia sportowe, pasja, emocje, ale mogą też być okazją dla przedsiębiorców do wymiany doświadczeń i nawiązania relacji biznesowych – podkreśla Paweł Dołhańczuk, dyrektor ds. rozwoju biznesu Gwardii Opole.

Wszystkich przedsiębiorców zapraszamy do zapisów na następne spotkania organizowane w ramach cyklu Opolskie Inspiracje Gospodarcze. A wszystkich mieszkańców na dawkę sportowych emocji podczas sobotniego (18 lutego) meczu, w którym Gwardia Opole zmierzy się z Azotami Puławy.

Fot. Tadeusz Parcej 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie