Fotografie pejzażowe wykonane w Szwajcarii, Słowenii, Włoszech, Grecji, Chorwacji i Polsce będzie można oglądać przez cały luty w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Wernisaż odbędzie się w piątek, 3 lutego, o godz. 18.00. Autorem prac jest nasz redakcyjny kolega – Tomasz Chabior.

Na wystawie znajdą się między innymi fotografie włoskich Dolomitów, Toskanii i Ligurii oraz słoweńskiego jeziora Bled. Będą też zdjęcia wykonane na chorwackiej wyspie Krk, greckiej wyspie Korfu, w szwajcarskiej Dolinie Engadyny i miasteczku Zermatt. Oczywiście obejrzeć będzie można również zachody słońca uchwycone nad kąpieliskiem w Nowych Siołkowicach i nad Odrą w Dobrzeniu Wielkim.

– Zdjęcia, które zawisną w holu Gminnego Ośrodka Kultury wykonywałem przez 5 lat, od 2018 do 2022 roku. Rzadko rozstaję się z aparatem, na co dzień pracuję jako fotoreporter, a po godzinach i podczas podróży fotografuję pejzaże i to właśnie one znajdą się na mojej pierwszej w życiu wystawie – informuje Tomasz Chabior. – Serdecznie zapraszam, szczególnie zadowoleni powinni być miłośnicy gór i Włoch, nie mówiąc o entuzjastach włoskich gór. Coś dla siebie znajdą też wielbiciele wschodów i zachodów słońca, szczególnie tych nad wodą. Nie mogło też zabraknąć najpiękniejszej góry świata: szwajcarskiego Matterhornu.

Ekspozycję będzie można podziwiać przez cały luty, zaś na 3 lutego zaplanowano otwarty wernisaż. Autor opowie podczas niego o swoich pracach i fotografii pejzażowej oraz odpowie na pytania zgromadzonych gości. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00 w holu Gminnego Ośrodka Kultury. Wstęp będzie wolny.

Tomasz współpracuje z naszą redakcją od 2016 roku i tak samo długo zajmuje się fotografią. Jest też wielkim pasjonatem narciarstwa zjazdowego i biegowego, które uprawia od 2005 roku. Niegdyś grał również w piłkę nożną, a obecnie jest posiadaczem niebieskiego pasa karate. Przez całe życie poświęca się sportowi i to jeden z tematów, o których pisze, i które fotografuje dla Opowiecie.info. Jest też stałym bywalcem wydarzeń kulturalnych, a oprócz tego „obsługuje” rozrywkę i edukację.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.