Już tradycyjnie, w każdą niedzielę lipca i sierpnia Opole rozbrzmiewać będzie muzyką. Od 3 lipca na placu Wolności rusza cykl koncertów promenadowych. Nie zabraknie opolskich artystów, a gwiazdą wydarzenia będzie Grażyna Łobaszewska, która w tym roku świętuje 50 lat na scenie.

– Pierwszy koncert promenadowy nosi tytuł „Jazz Time” i odbędzie się 3 lipca. Przyjedzie do nas wspaniały zespół z Kluczborka BIG ROLL BAND i goście. Rozpoczynamy o godzinie 17.30 – zapowiada Mariusz Cisek z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu. – A 10 lipca, w 25. rocznicę Wielkiej Powodzi usłyszymy dwa koncerty: „Cicha woda…klasycznie” w wykonaniu kwartetu smyczkowego OPOLE QUARTET i „Cicha woda… rozrywkowo” w wykonaniu zespołu TAKE STYLE. W czasie koncertów wyświetlane będą zdjęcia z powodzi z 1997 roku.

Z kolei 17 lipca o godz. 17.00 odbędzie się koncert Łukasza Szuby z zespołem, a o 18.30 wystąpi Grażyna Łobaszewska i zespół AJAGORE z koncertem „50 lat na scenie”. 24 lipca o 17.30 usłyszymy koncert „Muzyka Świata” w wykonaniu Orkiestry Dętej z Białej. A 31 lipca o godz. 17.00 kwartet smyczkowy ANGELUS wystąpi z koncertem „Angelus klasycznie”. A o 18.00 Danka Płotnik z zespołem zaprezentują „Przeboje opolskiego festiwalu”.

– W tym roku w naszym repertuarze przeważają opolscy artyści, ponieważ naszym zdaniem promocji lokalnych artystów nigdy dosyć – podkreśla Anna Stompor z Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. – Zaczynamy 7 sierpnia koncertem duetu „Kamila i Tomek” – jest to muzyczny duet zarówno w życiu, jak i w muzyce. Następnie 14 sierpnia wystąpi Natalia Gosztyła, 21 sierpnia również duet, ale tym razem Katarzyna Puma-Piasecka oraz Krzysztof Puma-Piasecki. Kończymy koncertem Ani Szlagowskiej, która zaprezentuje utwory z nadchodzącej, debiutanckiej płyty.

Grażyna Łobaszewska odsłoni w Opolu swoją gwiazdę

– Wyjątkowy koncert zaplanowaliśmy na 17 lipca. Tego dnia wystąpi Grażyna Łobaszewska z zespołem AJAGORE – mówi Magdalena Matyjaszek, naczelnik wydziału kultury Urzędu Miasta Opola. – Będzie to koncert szczególny, ponieważ będziemy świętować 50-lecie na scenie pani Grażyny Łobaszewskiej i poniekąd też jej urodziny. Będzie mnóstwo niespodzianek, świetny koncert, a przed koncertem jeszcze jedna uroczystość: odsłonięcie gwiazdy pani Grażyny na opolskim rynku.

Organizatorami opolskich koncertów promenadowych są: Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu i Narodowe Centrum Polskiej Piosenki. Szczegółowy program wydarzenia dostępny na stronie www.opole.pl. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze