Spektakl  inspirowany „Dawnymi mistrzami ” Thomasa Bernarda i „Scenami z życia małżeńskiego” Ingmara Bergmana wyreżyserował Norbert Rakowski. Premiera w Teatrze Kochanowskiego w Opolu już niebawem.

4 dobre powody by rzucić wszystko w cholerę

„Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów” – powiedział kiedyś Albert Einstein. Norbert Rakowski, w swoim nowym przedstawieniu, przypomina, że mamy tylko jedno życie, z ograniczoną liczbą poranków i wschodów słońca. Skończoną liczbę dni i okazji do doceniania codzienności.

Ludzie mają różne punkty wrzenia – progi cierpliwości, a punkt krytyczny każdego jest inny. Mnogość powodów i sytuacji, które mogą doprowadzić kogoś do granic wytrzymałości, jest tak różnorodna i wyjątkowa, jak sama jednostka. Rozpoznanie, kiedy znajdziemy się w punkcie krytycznym, jest bardzo ważne, ponieważ może doprowadzić do pozytywnych doświadczeń.

Czy naprawdę zatem musimy szukać powodów, żeby rzucić wszystko w cholerę?

W szybko zmieniającym się świecie, często jesteśmy pochłonięci codzienną rutyną. Żonglujemy pracą, zobowiązaniami osobistymi i presją związaną z utrzymaniem określonego stylu życia. W miarę jak te prozaiczne zadania się kumulują, jesteśmy coraz bardziej niezadowoleni, czując się więźniami monotonii naszego życia.

To właśnie w punkcie krytycznym wiele osób doświadcza olśnienia, uświadamiając sobie, że muszą uwolnić się z kolein i powtarzających się wzorców, aby odzyskać kontrolę i spełnienie.

Prozaiczna i nudna rutyna doprowadzają nas do punktu wrzenia, ale nasza świadoma zgodna na to „załamanie” może prowadzić do pozytywnych zmian i wzrostu.

Sam spektakl został inspirowany takimi utworami jak: „Dawni mistrzowie” Thomasa Bernarda i „Sceny z życia małżeńskiego” Ingmara Bergmana.

Pierwsi widzowie przekonają się już 28.04.2023 roku o godz. 19:00. Na deskach Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbędzie się premiera spektaklu „Cztery dobre powody by rzucić wszystko w cholerę” w reżyserii Norberta Rakowskiego. Niesamowitej obsadzie w składzie Karoliny Kuklińskiej, Magdaleny Maścianicy, Mileny Lisieckiej, Jakuba Klimaszewskiego, Konrada Wosika oraz Bartosza Woźnego będą towarzyszyli także statyści i performerzy wyłonieni w drodze warsztatów.

OBSADA:
Milena Lisiecka (gościnnie), Jakub Klimaszewski, Karolina Kuklińska, Magdalena Maścianica, Konrad Wosik, Bartosz Woźny

oraz statyści i performerzy wyłonieni podczas warsztatów:

Tymoteusz Rusin, Jeremi Mielcarek, Kamil Brzeziński, Nikola Brzezińska, Marta Stępień, Jacek Jasiński, Julia Tołpa, Maja Kaczmarczyk, Szymon Połeć, Aneta Pikuła, Aleksander Gocalski-Rybarz, Konstantyn Terentiev, Maja Lewicka, Ewa Wodecka, Piotr Kajdrys, Jadwiga Sokołowska.

grafika: Krzysztof Iwański

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.