Oktoberfest, czyli muzyka, zabawa, bawarskie przysmaki i piwo! W sobotni wieczór (9 września) po raz szósty odbyła się oktoberfestowa biesiada w Nowych Siołkowicach, która przyciągnęła mnóstwo gości.  

Zabawa rozpoczęła się o godz. 18:00,  jednak to poł godziny później nastąpił kultowy moment całej imprezy. Było nim odszpuntowanie beczki piwa „Augustiner”. Na to wydarzenie czekali niemalże wszyscy uczestnicy oktoberfestowej biesiady. Można było przy tym nabyć charakterystyczne litrowe kufle piwa.

Oprócz złocistego trunku, nie mogło zabraknąć także bawarskich przysmaków, m.in.: chleba ze smalcem, pasztetem i kiszonym ogórkiem, golonki, precli, precelek, pierników, domowej wędzonki, bułki ze śledziem, a także ciasta i kawy. Imprezę urozmaiciły również występy artystyczne. Na scenie pojawili się: Karolina Trela, orkiestra dęta „Select Band” i zespół „Albatros”

@opowiecie.info Oktoberfest, czyli muzyka, zabawa, tradycyjne przysmaki i piwo! W sobotę (9 września) po raz szósty odbyła się Oktoberfestowa biesiada w Nowych Siołkowicach. 🍻 #oktoberfest #oktoberfest2023 #zabawa #rozrywka #biesiada #biesiadanawesolo #muzyka ♬ Oktoberfest – Lisoni

– Oktoberfest co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Ludzie bardzo chętnie przychodzą na tego typu imprezy. Mamy już wiele zarezerwowanych miejsc, a goście to zarówno stali bywalcy, jak i nowe osoby, których przyciąga bawarski klimat – mówiła Andżelika Kociok, sołtyska Nowych Siołkowic. – W tym roku po raz pierwszy pojawiła się też ścianka zdjęciowa, która przedstawia tradycyjną bawarską parę. Każdy więc może zrobić sobie przy niej zdjęcie.  Staramy się właśnie, żeby zawsze dokładać coś nowego i ubogacać program imprezy.

Biesiada nie uzyskała by swojego niepowtarzalnego stylu, gdyby nie bawarskie stroje i przebrania. To właśnie one sprawiają, że można w pełni odczuć oktoberfestowe klimaty. Ponadto całość dopełniły także dekoracje, takie jak chociażby wieńce wykonanych m.in. z bluszczu, szyszek i chmielu czy ceraty w niebiesko-białą kratkę.

Wyjątkowym momentem  Oktoberfestu był walc, którego tradycja wywodzi się z Niemiec. Chętni, ubrani w stroje bawarskie, tańczyli w rytm muzyki z pustymi skrzynkami i butelkami piwa. Podczas trwania imprezy odbyły się także różnorodne konkursy i zabawy oraz oczywiście tańce na parkiecie.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.