OSP w Dąbrowie będzie od jutra bogatsza o nowoczesny wóz ratowniczo-gaśniczy. Podobne trafią także do czternastu innych jednostek: w Gorzowie Śląskim, Grobnikach, Leśnicy, Bogacicy, Głogówku, Jarnołtówku, Łanach, Większycach, Tarnowie Opolskim, Opolu-Gosławicach, Osowcu, Lewinie Brzeskim, Lipkach i Łowkowicach.

Te nowe samochody to efekt bardzo dobrej współpracy i zaangażowania Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP i samorządu województwa opolskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020.

Na uroczystość przekazania aut zaprasza szef Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP, Andrzej Borowski. Wielka feta wraz z przekazaniem pojazdów rozpocznie się o godzinie 15:00 17 listopada (piątek) na opolskim rynku. Swój przyjazd zapowiedział także prezes Zarządu Głównego OSP, Waldemar Pawlak.

Dobrze, że jest Internet. Dzięki temu dowiedzieliśmy się natychmiast od wójta Dąbrowy, Marka Lei, że to Dąbrowa Namysłowska, a nie Dąbrowa z powiatu opolskiego odbierze jeden z samochodów.

Niniejszym prostujemy!

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.