Jej autorem jest Helmut Staś, miejscowy pasjonat piłki nożnej, współorganizator dwudniowego pikniku.

Klub Sportowy LZS Ligota Turawska działalność rozpoczął już w 1938 roku. W ciągu tych lat przechodził różne koleje losu: wzloty i upadki, zawieszał i wznawiał swoje działanie, a piłkarze – szczególnie seniorzy – rozgrywali mecze począwszy od klasy C aż do IV ligi.

W różnych okresach czasu Klubem kierowali: Alfred Remarczyk, Johann Kulik, Helmut Staś, Stanisław Traczuk, Bernard Klimas, Robert Liebe i Adrian Grzeschik.

Punktem zwrotnym w całej działalności była w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku społeczna budowa szatni sportowej wraz z zapleczem, która służy sportowcom do dnia dzisiejszego.

Festyn odbywa się w cieniu tragedii jednego z członków LZS-u. Wczoraj pochowano zmarłego na nowotwór czterdziestopięciolatka, Romana Jańczyka. Ma na festynie swój specjalny kącik.

Na 70 lat LZS-u w Ligocie Turawskiej – monografia

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.