Odcinek ten przebiega między innymi przez: Brzeg, Skorogoszcz, Dobrzeń Wielki, Opole i Górę Świętej Anny. W kolejną sobotę (9.09) pielgrzymi będą świętować 15 lat jego istnienia.

O godz. 16.00 uroczystości rozpocznie msza w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Skorogoszczy. Przewodniczyć jej będzie ks. bp. Paweł Stobrawa. Po niej pielgrzymi przeniosą się do Opola-Borek, dokładnie pod tamtejszą byłą szkołę podstawową przy ul. Pelargonii 12.

Tam początek imprezy zaplanowano na godz. 18.00. W programie znalazły się: odśpiewanie pieśni pielgrzymów „Ultreia”, przemówienia, program artystyczny, biesiada z zespołem muzycznym Transfer oraz prezentacja opolskiego dorobku kulturowego, w tym regionalnych potraw.

– Droga św. Jakuba służy poznawaniu ludzi, narodów, kultur, języków i tradycji – podkreśla Helmut Starosta, prezes Stowarzyszenia Pielgrzymi Opolscy i organizator wydarzenia. – Przyczynia się też do szerzenia łączących pielgrzymów uniwersalnych wartości, takich jak solidarność i tolerancja z poszanowaniem swojej różnorodności.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego. Patronat nad nim objęli natomiast: Andrzej Buła (marszałek województwa opolskiego), Zbigniew Kubalańca (wicemarszałek województwa opolskiego), Szymon Ogłaza (członek zarządu województwa opolskiego) i Barbara Kamińska (dyrektorka Biura Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego). Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje z kolei portal internetowy i miesięcznik Opowiecie.info.

9 września 15-lecie opolskiej drogi św. Jakuba. Obchody w Opolu-Borkach i Skorogoszczy

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.