Nie żyją 4-letnia dziewczynka i jej o rok młodszy brat. Ciała dzieci ujawniono w jednym z mieszkań na obrzeżach Opola. Na miejscu znaleziono również 34-letnią kobietę w ciężkim stanie.

Zgłoszenie w tej sprawie policja otrzymała we wtorek (29.08) przed godz. 17.00. Wynikało z niego, że w jednym z mieszkań w dzielnicy Czarnowąsy znajduje się dwójka martwych dzieci. Na miejsce przyjechał więc patrol, który niestety potwierdził treść zgłoszenia.

– Funkcjonariusze wewnątrz mieszkania znaleźli ciała dwojga dzieci w wieku 3 i 4 lat oraz znajdującą się w ciężkim stanie kobietę – informuje sierż. sztab. Marta Białek z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. – Wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego przywrócił funkcje życiowe 34-latki, która następnie została przetransportowana w asyście policjantów do szpitala.

Lekarz potwierdził zgon 4-letniej dziewczynki i 3-letniego chłopca. Na miejsce przyjechał również prokurator, który nadzorował czynności wykonywane przez grupę dochodzeniowo-śledczą z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Prokuratura Rejonowa w Opolu prowadzi już śledztwo w tej sprawie.

– Zabezpieczenie śladów i pierwsze przesłuchania świadków trwały do późnych godzin wieczornych – mówi sierż. sztab. Marta Białek. – Decyzją prokuratora zwłoki zostały zabezpieczone do dalszych badań, natomiast śledztwo w tej sprawie pozwoli odpowiedzieć na pytanie, co było przyczyną tak tragicznych zdarzeń.

fot. Mario

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie