Za nami długi weekend majowy. W tym okresie na Opolszczyźnie doszło do 9 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 8 zostało rannych. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 6 700 kierującym. 50 z nich zdecydowało się na jazdę pojazdem pod wpływem alkoholu.

Za nami 5-dniowy weekend majowy. Na głównych trasach naszego regionu można było spotkać więcej niż zwykle policyjnych patroli. Funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji czuwali nad bezpieczeństwem osób, podróżujących po drogach Opolszczyzny. Funkcjonariusze zwracali uwagę m.in. na trzeźwość kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają. Podczas kontroli drogowych policjanci zwracali również uwagę na to, czy osoby jadące samochodami używają pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w bezpieczny sposób. Podczas policyjnych patroli mundurowi wykorzystywali między innymi służbowe motocykle oraz radiowozy z wideorejestratorami.

CZYTAJ: Kierujący mustangiem potrącił motocyklistę w Skorogoszczy

Od piątku (28 kwietnia) na terenie Opolszczyzny doszło do 9 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 8 zostało rannych. Policjanci wykonali 6 700 badań stanu trzeźwości kierowców. Niestety, 50 z nich zdecydowało się na jazdę „na podwójnym gazie”. Najczęstszą przyczyną odnotowanych zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe wyprzedzanie.

Do tragicznego zdarzenia doszło na drodze krajowej 46, w powiecie nyskim. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci 23-letnia kierująca samochodem marki renault z nieustalonej na chwilę obecną przyczyny, straciła panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Niestety, młoda kobieta poniosła śmierć na miejscu. W chwili obecnej policjanci ustalają okoliczności oraz szczegóły zdarzenia.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie