W sobotę (13 maja) o godz. 17.00 zapraszamy na wernisaż Adama Werwińskiego pt. „U przyjaciół”. Wystawę będzie można podziwiać w Galerii „STUDNIA” w Krapkowicach przy ul. Młyńskiej 3.

Pasja Adama Werwińskiego do malarstwa zrodziła się 52 lata temu, kiedy to postanowił wziąć udział w pewnej wystawie w Kluczborku, gdzie wystawił swoją pracę, a później jak sam wspomina – już poleciało. Pierwsze poważniejsze prace wykonywał w pracowni w wojsku, później pracował jako plastyk w Cementowni „Górażdże”, a ostatecznie został instruktorem plastyki w Krapkowicach.

Z powodu malarstwa nie ma wolnego czasu, człowiek maluje na okrągło. Jak nie ma się zajęć zawodowych to można poświecić się temu co się lubi robić i robi się to nieustannie – mówił Adam Werwiński, autor wystawy.

Autor wystawy najbardziej preferuje malarstwo sztalugowe, najczęściej maluje akrylem, piórkiem, lubi także tworzyć przy użyciu węgla. Obecnie tworzy cykl prac pt. „U przyjaciół”, które są związane z krasnoludkami, ale o tym więcej dowiedzą się Państwo na wystawie.

Nie bardzo wierzymy w istnienie krasnoludków, ale ciągle dzieje się coś, czego nie potrafimy wytłumaczyć. Dodawanie tych stworzeń do prac, dodaje im oryginalności i tworzy wyjątkowy klimat – dodaje Adam Werwiński.

Wystawa będzie dostępna do połowy czerwca.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorem wydarzenia jest Stopwarzysznie Twórców i Artystów „Pasja”.

Zobacz takżę: Wernisaż Łukasza Hofmana w Galerii „Studnia” w Krapkowicach

Prace Adama Werwińskeigo już niebawem pojawią się w Galerii „STUDNIA” w Krapkowicach

Portal Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".