Wakacje już powoli dobiegają końca, lecz gmina Pokój nie zwalnia tempa. Jeśli dzieciom, szczególnie w końcowym okresie ferii doskwiera nuda, rodzice mogli zapisać swoje pociechy na projekt przyrodniczy pt. „Kocia Przygoda”.

Program „Kocia Przygoda” składa się z 6 warsztatów o nazwie „Zwierzęta kotowate” i jest on przeznaczony dla dzieci od 5 do 10 lat. Przewidziana została wycieczka do Zoo w Opolu, aby móc zobaczyć omawiane zwierzęta na żywo, oraz kociadyskoteka, która zakończy cały projekt. Spotkania będą miały miejsce kolejno:

18 sierpnia godz. 15.00

26 sierpnia godz. 13.00 i 15.00

31 sierpnia godz. 15.00

6 września godz. 16.00

13 września godz. 16.00

Liczba miejsc była ograniczona, zapisać mogło się jedynie 20 szczęśliwców, natomiast na wycieczkę do Zoo może liczyć już więcej osób, gdyż liczba miejsc jest ograniczona jedynie pod względem liczby miejsc w autokarze. Osób chętnych nie brakowało, zainteresowanie z pewnością jest duże, tak jak to już bywa przy tego rodzaju projektach.

Pieniądze na powstanie projektu podarowała grupa NOWE FIO.

Pomysł doszedł do skutku dzięki grupie nieformalnej „Dziewuchy z pomysłem”, która liczy 3 osoby.

Czym są zwierzęta kotowate? Właśnie wyruszył projekt przyrodniczy „Kocia Przygoda” w Pokoju

Dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat te zwierzęta są taką inspiracją, ciekawostką, czymś nowym, czymś innym. Stąd też wziął się pomysł na powstanie takiego projektu, gdyż sama przyroda jest tematem niezwykle ciekawym i wartym chwili uwagi- mówi Aleksandra Łukaszczyk Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji.

Warsztaty prowadzi Małgorzata Więckowicz- Żyła, jest to osoba o dużej wiedzy, która prowadzi warsztaty w bardzo ciekawy, inny sposób. Parę razy miała już okazję nadzorować zajęcia w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Pokoju.

Prowadzę warsztaty, na których dzięki mojemu wykształceniu tj. ochrona środowiska, psychologia i akademia sztuk pięknych, dzieci z różnych stron będą mogły zapoznać się z przyrodą. Staram się łączyć te wszystkie trzy dziedziny w jedną. Z jednej strony mamy ochronę natury, z drugiej jak zachęcić najmłodszych, aby chcieli chronić przyrodę. Natomiast akademia sztuk pięknych objawia się tutaj w różnego rodzaju edukacyjnych kwestiach, w tym właśnie dzieci m.in. będą robić maski kotów, dowiedzą się czym te zwierzęta kotowate się różnią, jakie mają umaszczenie, plamki. Ponadto będą także musiały wejść w rolę tego kota, co dodatkowo pomoże im się utożsamić i zidentyfikować z tymi zwierzętami- mówi Małgorzata Więckowicz- Żyła.

Fot. Natalia Kwosek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".