W Gminnej Bibliotece Publicznej z/s w Popielowie trwają zapisy chętnych, którzy chcieliby dołączyć do klubu historycznego. Warto zagłębić się w przeszłość regionu gminy Popielów i poznać jego historię.

– Do założenia klubu historycznego zainspirowało mnie przede wszystkim niedawne spotkanie w Starych Siołkowicach, z okazji 150. rocznicy urodzin Jakuba Kani. W dodatku warto podkreślić, że na terenie Gminy Popielów mamy wielu pasjonatów historii naszego regionu, którzy z chęcią podzieliliby się swoją wiedzą z innymi. – podkreśliła Agnieszka Subzda, p.o. dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej z/s w Popielowie. – W naszej bibliotece już wcześniej miały miejsce działania wokół historii, jednak nie były one nagłaśniane. Teraz pora to zmienić.

Program powstającego klubu historycznego w bibliotece w Popielowie nie jest ściśle określony. Nie ma wytycznych odnośnie do tego, co będzie realizowane podczas spotkań. Wszystko zależy bowiem od uczestników klubu i ich pomysłów. Z pewnością jednak rozmowy dotyczące przeszłości regionu gminy Popielów, będą głównym planem działania klubu historycznego.

– Mam nadzieję, że w klubie historycznym będą uczestniczyć mieszkańcy różnych sołectw, zarówno z Gminy Popielów, jak i innych miejscowości. – dodała Agnieszka Subzda. – Liczę również na to, że wspólnie stworzymy wspaniałą atmosferę i nasz klub będzie cieszył się coraz większym zainteresowaniem.

Zapisy do klubu historycznego w bibliotece w Popielowie niedawno się rozpoczęły. Są one jednak nieograniczone, więc każdy może dołączyć w dogodnym dla niego momencie. Mile widziani są nie tylko znawcy i pasjonaci historii, lecz wszyscy, którzy chcą dokładniej poznać przeszłość i zagłębić się w tajemnice regionu gminy Popielów

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.