Muzeum Śląska Opolskiego to doskonałe miejsce na spędzenie majówki dla wszystkich miłośników historii, sztuki i kultury. Znajdujące się tam 6 wystaw stałych prezentuje historię i zwyczaje regionu, sięgające nawet do najdawniejszych czasów.

Wiele fantastyczny rzeczy można zobaczyć korzystając z Internetu. Nic jednak nie zastąpi bezpośredniego obcowania z historią i jej materialnymi pozostałościami. Nawet najlepiej wykonane zdjęcia nie pokażą wszystkiego, nie dadzą poczuć istoty i duszy rzeczy. A tak, duszy rzeczy – bo w muzeach rzeczy mają dusze.

Majówka w MŚO

Na miłośników sztuki czeka wystawa porcelany i ekspozycja malarstwa Polskiego. Warto również skorzystać z okazji i odwiedzić dwie wystawy czasowe, które aktualnie są otwarte w muzeum. Pierwsza z nich poświęcona jest Związkowi Polaków w Niemczech, w 100 rocznicę powołania I Dzielnicy Polaków w Niemczech. Druga wystawa natomiast skupia się na przemyśle cementowym w naszym mieście.

Majówka w MŚO

W pierwszy dzień miesiąca muzeum będzie nieczynne, 2 maja muzeum jest otwarte w godzinach od 9:30 do 17:00, a 3 maja w godzinach 12:00-17:00.

Wszyscy zainteresowani tematami prezentowanymi w muzeum powinni również wziąć udział w specjalnym oprowadzaniu kuratorskim, które odbędzie się 3 maja o godzinie 15:00. Dzięki niemu będzie można lepiej zrozumieć i poznać kontekst wystawy „W 100. rocznicę utworzenia I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech”. Warto wziąć udział w tej darmowej atrakcji, która pozwoli uzyskać pełny obraz i zrozumienie celów organizatorów wystawy.

Muzeum Śląska Opolskiego to doskonałe miejsce na spędzenie majówki i warto wykorzystać tę okazję, aby zobaczyć cenne eksponaty i poznać historię regionu.Majówka w MŚO

Fot. Michał Grocholski

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.