Sierpień, to dla wielu ludzi miesiąc kojarzący się z Pieszą Pielgrzymką Opolską na Jasną Górę.  Dlatego już dzisiaj publikujemy plakat, gdyż lada moment w parafiach pojawią się znaczki oraz legitymacje pielgrzymkowe.

W tym roku diecezja opolska do Czarnej Madonny pójdzie pod hasłem „Od źródeł Chrztu i Miłosierdzia – do nowego człowieka”. W drodze będzie czas m.in. na rozważenie tajemnicy sakramentu chrztu i Bożego Miłosierdzia, przypomnienie historii opolskiej pielgrzymki oraz podzielenie się świadectwami ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Koszt znaczka i legitymacji, tak jak w latach ubiegłych, wynosi 20 zł. – Jeśli pielgrzymuje rodzina, to druga osoba z rodziny płaci 15 zł, a trzecia – 10 zł. Oddzielnie trzeba zapłacić za przewóz bagażu.

Słowo Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai
Nasza coroczna Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę jest niewątpliwie dojrzałym, pięknie owocującym dobrem i wielką radością Kościoła opolskiego.  Jej 40-lecie wzywa nas do kroczenia pielgrzymim szlakiem w atmosferze szczególnego rozradowania, wdzięczności, obudzenia pamięci i spojrzenia w przyszłość z nadzieją. Trzeba, byśmy w tych dniach radośnie wołali razem z Maryją: „Wielbi dusza moja Pana”. Trzeba dziękować Bogu, że zainspirował pasterzy do zorganizowania pielgrzymki, że ciągle wspiera i strzeże tych, którzy ją organizują i tworzą, podejmując trud kilkudniowej drogi i że daje wzrost temu, co się na pielgrzymim szlaku rodzi i wykuwa w ludzkich sercach, a znajduje przedłużenie w rodzinach, parafiach i w całej diecezji. 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Autorzy, którzy chcą, aby ich artykuły, napisane na łamach "Grupy Lokalnej Balaton" w latach 2013-2016, widniały na portalu informacyjnym Opowiecie.info proszeni są o przesłanie tytułu artykułu oraz zawartych w nim zdjęć na adres: news@opowiecie.info