Wspólne biesiadowanie, dobra muzyka, rekreacja i sport, to wszystko dziś (2 września) na Festynie Rekreacyjno-Sportowym „Aktywna Wieś” w Dobrzeniu Małym. Organizatorzy zapewnili ogrom atrakcji!

Impreza rozpoczęła się o godz. 16.00 i miała potrwać około dwóch godzin. Na miejscu dostępnych było wiele atrakcji. Czas ciągle umilała orkiestra Select-Band, wystąpiły także mażoretki. Celem tego festynu, była przede wszystkim integracja.

To wydarzenie rozpoczęło się już w zasadzie wczoraj, ponieważ odbył się turniej piłki siatkowej na trawie. Było to preludium do dzisiejszego dnia. Dzisiaj, to już druga edycja festynu „Aktywna Wieś”. Pierwsza została zorganizowana w Racławicach Śląskich w powiecie prudnickim, a druga odbywa się tutaj, w Dobrzeniu Małym. Uważam, że jest to najpiękniejsze miejsce do organizowania takich inicjatyw. Jest to dla nas podwójny powód do świętowania, ponieważ w tym roku, jako Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Dobrzeniu Wielkim, obchodzimy swoje 45-lecie-mówił Gerard Halama, przewodniczący Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu-Jeżeli chodzi o konkurencje to są one rekreacyjno-sportowe i będzie ich dziesięć. Mimo, że jest to rekreacja i najważniejszy jest udział, wyłonimy także Mistrza i Mistrzynię dzisiejszych zawodów-dodaje.

Dla wszystkich śmiałków przygotowanych zostało wiele konkurencji takich jak: slalom z taczką słomy, rzut podkową do celu, kręgle, slalom z oponą samochodową, bieg z workiem ziemniaków, labirynt, „Jak Wojtek został strażakiem”, nowe źródło finansowania, czy rzuty karne.

Slalom taczką z kostką słomy-Zawodnicy przewożą kostkę słomy na taczce między pachołkami na 30-metrowym odcinku. Liczy się czas. Za spadnięcie kostki z taczki dodawane są kary, a pominięcie pachołka to doliczenie 2 sekund.

Rzut podkową do celu-Uczestnicy rzucają podkową w tarczę oddaloną o 5 metrów. Tarcza ma punktację od 1 do 10 pkt. Każdy ma 5 rzutów, a suma punktów decyduje o miejscu.

Kręgle-Zawodnicy mają 2 rzuty, aby strącić jak najwięcej wodą wypełnionych butelek (9 sztuk) za pomocą piłki. Wygrywa ten, kto strąci ich najwięcej.

Slalom z oponą samochodową-Zawodnicy toczą oponę między pachołkami na 30-metrowym odcinku. Za pominięcie pachołka dodawane są kary, a czas się liczy.

Bieg z workiem ziemniaków-Uczestnicy biegną z workiem ziemniaków, obiegają pachołek i wracają do mety. Najszybszy zawodnik wygrywa.

Labirynt-Zawodnik pokonuje labirynt, startując na sygnał sędziego, docierając do centralnego miejsca, uruchamiając sygnał dźwiękowy i wracając do startu, przestrzegając wyznaczonych korytarzy. Czas jest kluczowy.

 „Jak Wojtek został strażakiem”-Dwóch zawodników biegnie do pasa strażackiego, zakłada hełm, pokonuje przeszkody i strzela hydronetką do tarczy, wywołując dźwięk. Liczy się czas.

 Nowe źródło finansowania-Zwycięzcy konkurencji 1-6 wybierają monety z „koryta”. Decyduje ilość monet w określonym czasie.

 Rzuty karne-Zawodnicy strzelają rzuty karne z 11 metrów do bramki z bramkarzem. Każdy ma 3 strzały, a w przypadku remisu, gra do „złotej bramki”.

@opowiecie.info#festyn #sport #rekreacja #rozrywka #konkurencje #dobrzenmaly #biesiada♬ oryginalny dźwięk – opowiecie.info – opowiecie.info

Była to fajna zabawa, jestem już drugi raz i po raz kolejny się nie rozczarowałam. Konkurencje, które zostały przygotowane, są odpowiednie dla osób w każdym wieku. Uważam, że organizowanie takich wydarzeń jest bardzo potrzebne-mówiła Maria Kula, która jako pierwsza ukończyła wszystkie konkurencje.

Po tym czasie nadeszła pora na nagrody. We wszystkich konkurencjach za miejsca 1-3 uczestnicy otrzymali medale, chętni, którzy wzięli udział we wszystkich konkurencjach otrzymali dyplom. Z kolei zwycięzcy konkurencji nr.8, czyli nowe źródło finansowania, otrzymali pamiątkowe puchary oraz tytuły „Mistrzyni Mistrzyń” i „Mistrz Mistrzów” festynu „Aktywna Wieś 2023”.

Zainteresowanie było spore, na imprezie pojawiły się osoby w różnym wieku i w zasadzie każdy próbował swoich sił w licznych konkurencjach.

 

Fot. Natalia Kwosek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".