Dziś (2 września) odbył się rajd rowerowy, który zakończył się piknikiem wiejskim w miejscowości Krogulna. Dostępne były dwie trasy, o dwóch poziomach trudności, a wiodły one przez, aż cztery powiaty.

Kolarze mieli do wyboru dwie trasy: łatwiejszą-13 km i trudniejszą-30 km. Trasy te zostały wyznaczone w oparciu o koncepcję „Opolskie na rowery” i częściowo biegły przez ścieżki rowerowe „Stobrawska Wstęga”. Przebieg rajdu rowerowego objął obszary powiatów: namysłowskiego, opolskiego, brzeskiego i kluczborskiego.

@opowiecie.info #rajd #rajdrowerowy #rowery #pokoj #gminapokoj #goksir #goksirpokoj #krogulna ♬ oryginalny dźwięk – opowiecie.info – opowiecie.info

Przebieg tras wyglądał następująco:

Trasa 1 (trudniejsza) ok.1.5/2h

Start-Pokój, Zieloną trasą rowerową, Pokój-Popielów do miejscowości Nowe Siołkowice, tam na Niebieską trasę rowerową, Popielów-Pokój do miejscowości Siedlice i zjazd z trasy w kierunku Krogulnej

Dwie trasy, dwa poziomy trudności, czyli piknik rowerowy „Rowerem przez wieś Opolską”

Trasa 2 (łatwiejsza) ok. 1h

Start-Pokój, Stobrawską Wstęgą (trasa główna czerwona), w kierunku Murowa do skrzyżowania z żółtą trasą, Pokój – Murów i dalej żółtą trasą do miejscowości Żabieniec tam zjazd z trasy w kierunku Zieleńca. W Zieleńcu drogą wojewódzką do miejscowości Krogulna

Dwie trasy, dwa poziomy trudności, czyli piknik rowerowy „Rowerem przez wieś Opolską”

Przyjechalismy tutaj z Brzegu, razem z kolegą, dowiedzieliśmy się o tym rajdzie z internetu. Oboje regularnie jeździmy na rowerach, najczęściej wybieramy trasy przełajowe. Należymy do grupy emerytów, która co sobotę, co niedziele wyrusza w różne trasy. Najczęściej jest to 50, 60 km. Wszystkie okolice mamy tutaj już zajeżdżone. Teraz mamy też sezon dożynkowy, dlatego np. jutro (3 września) wyruszamy do Domaniowa, to są okolice Wrocławia, na Święto Żniw. Dzisiaj, oczywiście wyruszymy dłuższą trasą. Trzeba też zaznaczyć, że obecny tutaj mój kolega, pojechał rowerem aż do granicy hiszpańsko-portugalskiej, jego wyprawa trwała 5 tygodni, a w drogę powrotną ruszył autokarem. Był także w Rzymie, na grobie papieża-mówili uczestnicy rajdu.

Zainteresowanie było naprawdę spore. Organizatorzy przyjęli blisko 100 zgłoszeń.

Rajd wystartował o godz. 14.00 spod GOKSiR w Pokoju. A na mecie-w Świetlicy Wiejskiej w Krogulnej, na wszystkich przybyłych czekał piknik wiejski, który rozpoczął się o godz. 15.00 i oferował wiele atrakcji.Piknik nawiązywał do życia na opolskiej wsi i prowadzony był przez doświadczonego animatora-Planeta Zabawy. Oprócz tego na miejscu dostępnych było wiele atrakcji, w tym: dmuchańce, zabawy taneczne, obficie zastawiony bufet, czy pamiątkowe gadżety.

Dwie trasy, dwa poziomy trudności, czyli piknik rowerowy „Rowerem przez wieś Opolską”

 

Każdy uczestnik rajdu otrzymał pakiet startowy zawierający numer, mapę trasy, butelkę wody oraz kamizelkę odblaskową. Po zakończeniu rajdu zostały przyznane pamiątkowe medale, a także bezpłatny poczęstunek.

Impreza została zorganizowana z okazji 25-lecia obrony województwa opolskiego, a skierowana była do wszystkich mieszkańców województwa opolskiego oraz miała na celu popularyzację, nie tylko regionu, ale także turystyki rowerowej, zdrowia oraz prozdrowotnych postaw spędzania wolnego czasu.

Organizatorem było Stowarzyszenie Odnowy Wsi Krogulna i GOKSiR Pokój.

Portal Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Fot.Natalia Kwosek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".