Na boisku przy PSP Łubniany odbył się Rodzinny Dzień Sportu, który był pełen aktywnych wyzwań. Jednak nie zabrakło chętnych, aby się z nimi zmierzyć! W sobotę 25 maja uczestnicy pokonali marsz rekreacyjny i strefy sprawnościowe. 

Impreza wystartowała o godz. 15:00. Chwilę później chętni wyruszyli na marsz rekreacyjny o długości 4,5 km. Z kolei w tym samym czasie na boisku czekały już inne atrakcje – strefy sprawnościowe: strefa sztuk walki, strefa zumby, strefa jogi i pilatesu oraz strefa fitnessu i siły. Nad każdą z nich czuwali zaproszeni goście.

Daniel Lis, znany jako „Lisek” – Mistrz Polski Wszechwag w street liftingu, czyli treningu siłowym;
Agnieszka Malik – trenerka personalna, instruktorka Zumby, Fitnessu, Nordic Walking, pasjonatka biegów górskich
 Justyna Matuszka – trenerka personalna. Zaprezentowała, jak uprawiać kobiecy boks
Krzysztof Wolski – zawodowy bokser, zawodnik MMA, reprezentant OKB Odra Opole
• Paweł Wodniok – bokser, zajmuje się przygotowaniem motorycznym

@opowiecie.info Rodzinny Dzień Sportu w Łubnianach pełen był sportowych wyzwań, ale nie zabrakło chętnych, aby im sprostać! Wspólnie bawili się dzieci i dorośli. ⛹️‍♀️🤸‍♀️ #sport #rodzina #uczniowie #rozrywka #sportstiktok #zabawa #dzieci ♬ dźwięk oryginalny – opowiecie.info

– Nasza tradycja szkolna z organizowaniem Dnia Sportu trwa już od wielu lat. Pierwsza taka impreza odbyła się jakieś 14 lat temu, jak nie więcej. Chodzi o to, aby aktywować ruch i zachęcać do uprawiania sportu nie tylko uczniów, ale także rodziców i całą naszą łubniańską społeczność. Skupiliśmy się na atrakcjach sportowych: rzuty piłką do kosza, skłony, przysiady, pompki i wiele innych – mówił Marcin Piwowar, przewodniczący rady rodziców PSP Łubniany. – W tym roku też uatrakcyjniliśmy ten Dzień Sportu, bo dołożyliśmy aspekt marszobiegu, który jest organizowany pierwszy raz. A trzeba przyznać, że jest bardzo wielu chętnych na tego typu atrakcje.

Uczniowie biorący udział w konkurencjach sportowych zbierali punkty, które potem przełożyły się na nagrody finansowe. Zostały one wylosowane spośród wszystkich uczestników imprezy, a każda klasa będzie mogła wykorzystać je według własnego pomysłu. Dodatkowo oprócz stref sportowych czekała jeszcze jedna strefa – gastro-chillout.

– Dzień Sportu, to rodzina, dzieci, rodzice, sąsiedzi i zaproszeni goście związani ze sportem. Nasza impreza zawiera również pyszny kącik gastronomiczny. Rodzice prężnie działali i przygotowali potrawy na zimno, na ciepło czy mrożone, więc każdy znajdzie coś dla siebie – mówiła Benita Grelich-Romanowska, wiceprzewodnicząca rady rodziców PSP Łubniany. – Strefa gastronomiczna co roku jest pyszna, a też zawsze dodajemy jakieś specjalne potrawy. Bardzo dziękuję rodzicom za ich ogromne wsparcie.

Portal internetowy i miesięcznik Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

fot. Milena Skóra 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.