Od 1 maja Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu uruchamia nocną i świąteczną opiekę zdrowotną. Nowa poradnia, czynna będzie w dni powszednie od godz. 18:00 do 8:00 następnego dnia i – całodobowo w dni wolne od pracy.

Świadcząca nocną i świąteczną pomoc medyczną przychodnia zostanie ulokowana w pomieszczeniach, w których w dni powszednie, do godziny 18:00, działa miejska przychodnia POZ „Centrum”. Znajduje się ona w osobnej części budynku D, do której bezpośrednio dojść można z parkingu głównego.

– Już w pierwsze majowe wolne dni pacjenci wymagający pomocy medycznej w przypadku nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia będą mieli do dyspozycji w Opolu drugi punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, zlokalizowany na terenie naszego szpitala – informuje Dariusz Madera, dyrektor generalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. – Pozyskaliśmy do współpracy firmę Falck Medycyna, która zapewni pracowników do obsługi tych świadczeń.

Od północy 1 maja br. w pomieszczeniach przychodni w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej uruchomione zostaną gabinety lekarski i zabiegowy. Czynne będą w dni powszednie od godz. 18:00 do godz. 8:00 dnia następnego, a w soboty, niedziele i święta ustawowo wolne od pracy od godz. 8:00, całodobowo, do godz. 8:00 dnia następnego. Zespół medyczny – w razie potrzeb – będzie także korzystał z zaplecza laboratoryjnego szpitala.

– To odciąży SOR-y, które służą udzielaniu pomocy osobom w stanach zagrożenia zdrowia i życia. W innych przypadkach, np. infekcji, gorączki czy przeziębienia powinniśmy udawać się do punktu nocnej lub świątecznej opieki zdrowotnej – informuje Grażyna Kowcun, zastępca dyrektora oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu.

– Uruchomione zostaną gabinety: lekarski i zabiegowy. Czynne będą w dni powszednie od godz. 18:00 do godz. 8:00 dnia następnego, a w soboty, niedziele i święta ustawowo wolne od pracy od godz. 8:00, całodobowo, do godz. 8:00 dnia następnego. Zespół medyczny – w razie potrzeb – będzie także korzystał z zaplecza laboratoryjnego szpitala.  Dyżurować będzie dwóch lekarzy i dwie pielęgniarki. Nie będzie tam pediatry ale dyżur pełnić będą lekarze rodzinni – dodaje Michał Winter, rzecznik prasowy i Krajowy Koordynator Świadczeń Medycznych w spółce Falck Medycyna.

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.