Zdecydowanie wygrały damy: kategoria pierwsza – Ania Chmura, kategoria druga – Lena Bartczak i Paulina Paluszczak – nagrody starosty opolskiego. W kategorii trzeciej I nagrodę wywalczyła Emilia Wiora, a Lena Mannsfeld zdobyła nagrodę marszałka. Honor mężczyzn obronił w czwartej kategorii jedyny gentleman: Kamil Sala.

Ania Chmura, Lena Bartczak, Paulina Paluszczak, Emilia Wiora, Lena Mannsfeld i Kamil Sala triumfatorami III „Jesteśmy tacy sami” w Ozimku

Odwiedziliśmy III Wojewódzki Festiwal „Jesteśmy tacy sami” w Ozimku . To wyjątkowy konkurs wokalny integrujący środowiska młodych sprawnych i niepełnosprawnych wokalistów.

– Naszym celem jest stworzenie bezpiecznej, przyjaznej i profesjonalnie przygotowanej przestrzeni dla wspólnego muzycznego spotkania wokalistów amatorów, w której nie mają znaczenia granice sprawności i niepełnosprawności – mówi organizatorka Elżbieta Pisula-Bieniecka, założycielka Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji Talentów „Akces”. Uczestników oceniało jury w składzie: Anna Bystroń-Jajkiewicz, Martyna Młynarska-Modlińska, Paweł Ekert i Mariusz Bieniecki.

Ania Chmura, Lena Bartczak, Paulina Paluszczak, Emilia Wiora, Lena Mannsfeld i Kamil Sala triumfatorami III „Jesteśmy tacy sami” w Ozimku

Nie relacjonujemy całości imprezy. To tylko obrazek, pokazujący atmosferę tego co się podczas niej działo. Może zachęcimy w ten sposób publiczność do liczniejszego odwiedzania imprez organizowanych przez „Akces”, choć dzisiaj na frekwencję nie można było narzekać. Z odległego Namysłowa dotarł tu nawet poseł Ryszard Wilczyński wraz z małżonką Jolantą Wilczyńską, radną wojewódzką.

Ania Chmura, Lena Bartczak, Paulina Paluszczak, Emilia Wiora, Lena Mannsfeld i Kamil Sala triumfatorami III „Jesteśmy tacy sami” w OzimkuAnia Chmura, Lena Bartczak, Paulina Paluszczak, Emilia Wiora, Lena Mannsfeld i Kamil Sala triumfatorami III „Jesteśmy tacy sami” w Ozimku

Fot. melonik, „Akces”

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.