240 zawodników i zawodniczek reprezentujących 20 klubów z całej Polski wystartowało w II Ogólnopolskim Turnieju Ari Cup. Zawody odbyły się 10 lutego w hali sportowej im. Romana Peera w Dobrzeniu Wielkim, a zorganizował je miejscowy klub Ari.

Rywalizująca odbywała się z podziałem na wiek, płeć i kategorie wagowe. Trwała od rana do późnego popołudnia i była oparta o system pucharowy. Oznacza to, że zwycięzcy awansowali dalej, a przegrani odpadali, aż w każdej ze stawek pozostawali tylko finaliści bądź finalistki. Decydujące pojedynki odbywały się na końcu i wyłaniały triumfatorów każdej kolejnej kategorii. Najlepsi otrzymywali oczywiście nagrody, w tym – w zależności od zajętego miejsca – złote, srebrne lub brązowe statuetki z napisem „Ari Cup”.

– Za nami naprawdę dużo pracy, a ja jestem bardzo wdzięczna swoim trenerom, że chcieli zorganizować wydarzenie, dzięki któremu mogliśmy walczyć u siebie – podkreślała Alicja Kołodziej, mistrzyni Europy i zawodniczka Ari. – Czuję się tutaj bardzo pewnie, a atmosfera jest rodzinna. Nie stresuję się, wychodzę na matę i z przyjemnością walczę na oczach przyjaciół i bliskich. Mam nadzieję, że to nie ostatni taki raz.

Po finałach z udziałem najlepszych zawodników i zawodniczek odbyła się gala podsumowująca turniej. Jej głównymi atrakcjami były walki pokazowe z udziałem seniorskiej czołówki klubu Ari. Adrianna Niemczyk zmierzyła się z Oliwią Małecką (Konecki KKK), Jasmin Jendrzej z Pauliną Tarczyńską (Sekai KKS), a Mateusz Bewko z Miłoszem Adamczykiem (TKS Tarnów). Odbyły się też dekoracja i występ dobrzeńskich bębniarzy.

– Świetne zawody w pięknej hali. Ten turniej pokazuje, że Dobrzeń Wielki to idealne miejsce, by organizować podobne wydarzenia karate. Myślę, że nasz klub doskonale sprawdził się jako organizator – przyznał Mateusz Bewko. – Telebim, lampy ledowe i oprawa wieczornej gali sprawiły, że zawody wyglądały nie jak ogólnopolskie, lecz jak międzynarodowe. Do tego poziom zawodniczy i sędziowski były na najwyższym poziomie, tak samo jak atmosfera. Wszyscy się wspieramy, bez względu na klub, wiek i kategorię wagową. Za to kocham karate kyokushin.

Na koniec należy wspomnieć, że klub Ari istnieje od końcówki 2019 roku, a jego założycielem, prezesem i trenerem jest Marcel Niemczyk. To obecnie około 160 karateków, którzy trenują w czterech miejscach: Dobrzeniu Wielkim, Popielowie, Pokoju i Opolu-Czarnowąsach. To nie tylko zawodnicy i zawodniczki, ale też osoby, które uprawiają tę dyscyplinę rekreacyjnie.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni i z frekwencji i z poziomu sportowego turnieju. Tym bardziej, że wśród tych wszystkich zawodników są też nasi podopieczni, którzy bardzo dobrze sobie radzą – podkreślał Marcel Niemczyk, prezes i trener klubu Ari. – Cieszę się, że karate zagościło również do Dobrzenia Wielkiego. To głównie szlifowanie charakteru, a dopiero na drugim miejscu ciała. Uczymy, jak pokonywać własne słabości, realizować cele i spełniać marzenia. Umiejętności samoobrony są tylko efektem ubocznym.

Portal internetowy i miesięcznik Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.