Na drogach niemal całego kraju od 12 lutego będzie wzmożony ruch pojazdów wojskowych, związany z ćwiczeniami NATO – STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24 – zapowiedział Sztab Generalny Wojska Polskiego. Pojazdy wojskowe będą przemieszczały się do końca maja m.in. na autostradach i drogach ekspresowych.

Ruch pojazdów biorących udział w ćwiczeniach zostanie skoordynowany w sposób jak najmniej utrudniający bieżący ruch.

Sztab Generalny Wojska Polskiego zaapelował do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Przypomniał, że „nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie”.
Zaapelował także o niepublikowanie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych, danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych.

– Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności- czytamy w komunikacie.

Sztab Generalny poinformował, że kluczowym elementem STDE-24 będzie polskie ćwiczenie narodowe z udziałem sił zbrojnych innych państw DRAGON-24.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.