Już w ten weekend, 18-19 maja, odbędzie się 15. edycja „Magii Cyrku”, czyli Dziecięco-Młodzieżowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej. Wszystkie występy zobaczymy w hali sportowej Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim (ul. Namysłowska 94). 

Festiwal potrwa dwa dni i odbędzie się w sobotę 18 maja w godzinach 16:00-19:00  i w niedzielę 19 maja w godzinach 15:00-18:00 w hali sportowej Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim (u. Namysłowska 94). Podczas pierwszego dnia festiwalu artyści zaprezentują swoje pokazy cyrkowe, które oceni jury. Z kolei w niedzielę odbędzie się prezentacja nagrodzonych występów i rozdanie nagród.

Na dobrzeńskiej scenie będziemy mogli zobaczyć różnorodne pokazy cyrkowe, m.in.: żonglerkę (piłki, obręcze, maczugi), akrobatykę parterową, ekwilibrystykę , sztukę cyrkową polegającą na utrzymaniu balansu, (motocykl, kula, rola-bola, drabina, lina pozioma), klaunadę, iluzje oraz inne formy (np. manipulacja kijem, występy z hula hop, flowerstick, talerzyki, diabolo).

Artyści z całej Polski wystąpią solo, w duetach lub zespołowo, prezentując sztukę cyrkową i swoje pasje. Nie zabraknie także występów grupy „Cudaki” z Dobrzenia Wielkiego.

Artyści cyrkowi z całej Polski wystąpią w Dobrzeniu Wielkim

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.