Środowa kolejka Suzuki 1 Ligi Mężczyzn przyniosła zwycięstwo drużynie Weegree AZS Politechniki Opolskiej. We własnej hali pokonała Miasto Szkła Krosno 72:61.

Na początku pierwszej kwarty krośnianie wyszli na prowadzenie 2:0. Jak się później okazało, było to ich pierwsze i ostatnie prowadzenie w meczu. Dobra gra opolan pozwoliła kontrolować spotkanie do 7. minuty, kiedy to na tablicy wyników widniał wynik 19:9. Od tej pory coś się zacięło w grze akademików, a goście, zdobywając 9 punktów z rzędu, doprowadzili do remisu – po 19. Ostatecznie wynik po pierwszych 10 minutach wynosił 21:21.

W drugiej kwarcie gracze Politechniki Opolskiej złapali wiatr w żagle. Swoją szybką i konsekwentną grą, krok po kroku powiększali przewagę, która w pewnym momencie wyniosła 10 punktów (44:34). Na sam koniec kwarty reprezentujący barwy Miasta Szkła Julian Jasiński zdobył jeszcze 3 punkty i wynikiem 44:37 zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Od mocnego uderzenia zaczęli 3. ćwiartkę gospodarze. W 5. minucie osiągnęli najwyższe prowadzenie – 55:39. Od tego momentu gra stała się spokojniejsza i widać było, że kontrolują jego przebieg. Trio Kiwilsza, Kobel i Rutkowski znakomicie wymuszali faule czytając grę rywala i wykorzystując jego błędy w obronie. To sprawiło, że stawali 15 razy na linii rzutów wolnych, z czego zdobyli 12 puktów. Ostatni zryw w meczu krośnianie podjęli w końcówce tej części gry odrabiając straty i zbliżając się na 9 punktów, kończąc kwartę wynikiem 58:49.

Czwarta część meczu to już opanowana gra opolskich koszykarzy, którzy kontrolując tępo gry utrzymywali bezpieczną przewagę. Mecz zakończył się wynikiem 72:61.

Trener Kami Sadowski słynie z tego, że jego zespoły grają bardzo atletyczną i szybką koszykówkę. Rotuje on też dużą ilością zawodników. Tak było i dzisiaj, gdyż na parkiecie pojawiło się 10 graczy, z czego 8 zdobyło punkty.

Wykorzystując specyfikę hali, znów w strefie podkoszowej nie do zatrzymania był Szymon Kiwilsza, który do 11 punktów dodał 12 zbiórek i 2 bloki. Pod nieobecność kontuzjowanego strzelca – Adama Kaczmarzyka – za rzuty z dystansu odpowiedzialność wziął Paweł Krefft, który na punkty zamienił 3 z 6 prób.

Na kolejne spotkanie zapraszamy już za cztery dni (niedziela), tym razem do Lublina, gdzie AZS UMCS Start Lublin będzie gościć opolską ekipę już od godziny 16:00. Mecz będzie transmitowany na kanale YouTube.

Weegree AZS Politechnika Opolska 72:61 Miasto Szkła Krosno

I kwarta – 21:21

II kwarta – 23:16

III kwarta – 14:12

IV kwarta – 14:12