Położone na środku Oceanu Atlantyckiego portugalskie wyspy to zyskujący na popularności kierunek ruchu. Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza na spotkanie podróżnicze poświęcone Azorom.

Oddalony od kontynentalnej części Europy o 1500 kilometrów archipelag dziewięciu wysp oferuje turystom zróżnicowany krajobraz: z jednej strony bujną roślinność, a z drugiej skalne wybrzeża i powulkaniczne kratery, a także Pico – najwyższy szczyt Portugalii.
Specyficzny mikroklimat Azorów sprawia, że znajdują się tam jedyne w Europie plantacje herbaty i ananasów!

Pomimo coraz większego zainteresowania turystów Azory nie poddają się szałowi, dbając przede wszystkich o czystość swojego środowiska oraz ekologiczną i zrównoważoną turystykę. Dlatego też nie znajdziemy tam wielkich kurortów ani dyskotek, ale za to czeka na nas niespieszne lokalne życie, piękne krajobrazy, mnóstwo trekkingowych tras, tradycyjne wyroby mleczne czy ekologiczne uprawy.

Czego jeszcze możemy się spodziewać na Azorach? Jak się na nie dostać, czym poruszać po wyspach i na co być przygotowanym?

O podróży w ten niezwykły zakątek Europy już dziś opowiedzą Violetta i Tomasz Ciesielczuk, którzy niedawno wrócili z Azorów do głębi zauroczeni tym nadzwyczajnym miejscem.

Na spotkanie zaprasza filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej,
piątek (23 lutego), godz. 18:00

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze