Blisko 100 pań bawiło się w sobotę (4 lutego) na Babskim Combrze w Domu Kultury w Karłowicach. Tematem przewodnim imprezy były przebrania w stylu Hollywood, a przy tym czerwony dywan, kobiecość i elegancja.

Impreza rozpoczęła się tuż po godz. 19:00. Przed wejściem do sali, każda pani przeszła po czerwonym dywanie niczym prawdziwa gwiazda Hollywood. Uwagę przyciągała także specjalnie przygotowana ścianka filmowa z napisem ,,Oskary 2023″, przy której uczestniczki pozowały do zdjęć. Klimatu całej imprezie nadały kompozycje ze świeczek i oczywiście wspaniałe przebrania pań.

Zanim panie na dobre oddały się zabawie, nie mogło zabraknąć tradycyjnej przysięgi, w której wszystkie uczestniczki obiecały, że tej nocy będą szalały na całego. Następnie zatańczono poloneza, który oficjalnie otworzył Babski Comber. W imprezie uczestniczyła także wójt gminy Popielów – Sybilla Stelmach.

– Jak co roku nasz Babski Comber jest tematyczny. Podnosimy poprzeczkę coraz wyżej i tym razem postawiliśmy na scenografię w stylu Hollywood. Czerwony dywan, Oskary i filmowa muzyka to obowiązkowe elementy całej imprezy, której towarzyszy teatralno-rozrywkowy klimat – mówiła Magdalena Julia Gleń, dyrektorka Samorządowego Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie. – Udało nam się też odnaleźć zdjęcia z poprzednich lat Babskich Combrów, gdzie organizowane były pierwsze tego typu kobiece spotkania. Będzie więc nawet trochę historycznie. Przybyły tutaj panie z różnych miejscowości, również spoza gminy Popielów. Mam nadzieję, że wszystkie będą się wspaniale bawiły.

Nocne szaleństwo przy muzyce było w pełni dozwolone, a wręcz nakazane. A że Babski Comber to impreza tylko dla kobiet, panowie tym razem musieli odstąpić od zabawy. Na sali znalazło się tylko kilku mężczyzn.

O wspaniałą atmosferę zadbał zespół Atlantis, przy którym panie mogły znakomicie się bawić, tańczyć i cieszyć czasem spędzonym w swoich kobiecym gronie. Na uczestniczki imprezy czekały także liczne konkursy z nagrodami, ciepła kolacja, szwedzki stół, ciasta i napoje.

– Jestem na Babskim Combrze pierwszy raz. Tak naprawdę zdecydowałam się tutaj przyjść za namową koleżanki – przyznała Ewa Kokot, uczestniczka Babskiego Combra z Popielowa. – Dopiero zaczynam zabawę, więc liczę na to, że będzie świetnie, bo wszystko na to wskazuje. Myślę, że mi się spodoba, a wtedy na pewno na taki Babski Comber wrócę.

Tradycja Babskiego Combra wywodzi się już ze średniowiecza. Była to ludowa zabawa, która odbywała się w całej Polsce w różnych regionach. Zazwyczaj imprezowano w tłusty czwartek, czyli ostatni czwartek przed zakończeniem karnawału i rozpoczęciu okresu Wielkiego Postu. Obchody Babskiego Combra szczególnie zapisały się w historii Śląska i Małopolski.

Babski Comber w stylu gwiazd Hollywood został zorganizowany przez Samorządowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.