64 maturzystów, 39 osób towarzyszących i 22 nauczycieli świętowało 100 dni do matury w Dworku Pod Lasem w Dobrzeniu Wielkim. Studniówka Zespołu Szkół, w skład którego wchodzą liceum i technikum, odbyła się w minioną sobotę – 4 lutego.

W tym roku ostatnie dni do egzaminów świętują pierwsi maturzyści zreformowanego czteroletniego liceum i ostatni rocznik czteroletniego technikum sprzed reformy edukacji. Tak właśnie było w Dobrzeniu Wielkim, gdzie ostatnie klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Dobrzeniu Wielkim bawiły się wspólnie z ostatnimi absolwentami gimnazjum z Publicznego Technikum w Dobrzeniu Małym.

– To jedna z najlepszych imprez, jakie dotąd przeżyłem. Wszyscy odliczaliśmy do niej dni, chcieliśmy wspólnie przeżyć ten wyjątkowy dla nas dzień. Jednak od teraz musimy poświęcać już więcej czasu na naukę, do matury pozostaje bowiem coraz mniej czasu – mówił Szymon Polok, uczeń Publicznego Technikum w Dobrzeniu Małym. – Celem na egzaminie dojrzałości będą jak najlepsze wyniki, to oczywiste. Po skończeniu technikum chcę rozpocząć pracę w jakiejś firmie, najlepiej w dziedzinie logistyki, bo przecież tego uczyłem się przez ostatnie lata.

Impreza w Dobrzeniu Wielkim po raz kolejny zagościła w Dworku Pod Lasem. Dla miejscowego technikum, które funkcjonuje od prawie 8 lat, było to czwarte takie wydarzenie w historii, poprzednie zorganizowano w latach 2019, 2020 i 2022. Jeśli natomiast chodzi o liceum, to tradycja ta jest o wiele dłuższa – w tym roku najstarsza wiejska szkoła tego typu będzie bowiem świętować 70-lecie istnienia.

Zabawę w Dobrzeniu Wielkim otworzyły przemówienia dyrektora Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim Piotra Worobca i dyrektorki technikum Wandy Piętki. Później każda z klas zatańczyła poloneza, uczniowie uhonorowali kwiatami dyrekcję i wychowawców, a potem wszyscy wznieśli toast. Kolejna była kolacja, zdjęcia grupowe, część artystyczna oraz impreza do później nocy. Uczestników studniówki zabawiał duet DJ-ów: Paweł i Jan Thoma ze Starych Siołkowic.

– Gdy było już po wszystkich przemowach, podziękowaniach i uroczystym polonezie, wszyscy z radością wkroczyliśmy na parkiet, a zabawa trwała do białego rana. Najwytrwalsi nauczyciele bawili się z nami do samego końca, co było naprawdę bardzo pozytywnym zaskoczeniem – podkreślała Luiza Jonienc, uczennica LO im. Powstańców Śląskich w Dobrzeniu Wielkim. – Studniówka była jednym z najlepszych przeżyć w moim życiu i na pewno będę ją długo wspominać. Póki co, skoro przekroczyliśmy już tę magiczną barierę 100 dni do matury, musimy pracować już tylko na najwyższych obrotach. To ostatnia prosta, a po niej koniec jednego etapu i początek kolejnego.

Tegoroczne matury potrwają od 4 do 23 maja. Na okres 1-19 czerwca przewidziano natomiast termin dodatkowy, a na 7 lipca ogłoszenie wyników. Poprawki będą się odbywać 21 i 22 sierpnia.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.