Bajkowy kiermasz świąteczny w Dobrzeniu Małym. Pierwszy raz od lat w śniegu! [GALERIA]

Kupić można było m.in. wykonane na szydełku choinki.   © Tomasz Chabior

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę adwentu odbył się kiermasz bożonarodzeniowy w Dobrzeniu Małym.  Na placu przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej można było kupić domowej roboty smakołyki, ciepłe napoje, ozdoby świąteczne i wiele innych.

Nikt nie mógł narzekać na pogodę, ponieważ pierwszy raz od kilku lat podczas dobrzeńskiego kiermaszu padał śnieg tak bardzo kojarzony ze świętami Bożego Narodzenia. Aura nie odstraszyła jednak lokalnej społeczności.

Wydarzenie było wyjątkowe również dlatego, że odbyło się po dwóch latach przerwy. Ostatni taki kiermasz zorganizowano bowiem w 2019 roku, a ten zaplanowany na rok 2020 odwołano z powodu obowiązujących obostrzeń.

W niedzielę (28 listopada) swoje wytwory pod miejscową remizą wystawiło 40 sprzedawców. To głównie rękodzielnicy z gminy Dobrzeń Wielki i okolic, którzy w ten sposób promowali swoją twórczość i sprzedawali jej efekty. Teraz wiele z nich ozdobi okoliczne domy.

– mówił Jan Kołodziej, sołtys Dobrzenia Małego.

Jarmarki świąteczne w Dobrzeniu Małym odbywają się od lat. Podobnie jak giełdy staroci i jarmarki wielkanocne, organizują je sołtys Dobrzenia Małego Jan Kołodziej i miejscowa rada sołecka. Wszystkie te wydarzenia cieszą się dużym zainteresowaniem.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.