Barwny i klimatyczny jarmark bożonarodzeniowy w Dobrzeniu Wielkim [ZDJĘCIA]

© Natalia Gusta

Pierniki, ciasta, pierogi, krokiety, barszcz z uszkami i inne świąteczne potrawy oraz ozdoby i świecidełka bożonarodzeniowe – to właśnie można było kupić podczas środowego jarmarku w hali Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim.

Świąteczne artykuły własnej roboty sprzedawali uczniowie Liceum i Gimnazjum w Dobrzeniu Wielkim, VII klasy PSP z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Szkoły Branżowej I stopnia i Technikum w Dobrzeniu Małym.

Jak co roku najlepsze stoiska zostały nagrodzone w trzech kategoriach – liceum, gimnazjum i szkoła podstawowa. W konkursie nie brały udziału szkoły z Dobrzenia Małego. Wśród licealistów pierwszą nagrodę zgarnęła klasa Ib, spośród gimnazjalistów wytypowano IIa, a najpiękniejsze według jurorów stanowisko spośród klas z dobrzeńskiej podstawówki przygotowała VIIa.

Podczas jarmarku zebrane zostały także plastikowe nakrętki. Najwięcej, bo aż 60 kg, zgromadziła klasa IIa liceum. Dochód ze sprzedaży nakrętek przekazanych przez wszystkie klasy zostanie przeznaczony na pomoc dla 7-letniego Bartka Kurhofera.

– mówi Jolanta Kurhofer, mama Bartka.

W międzyczasie pieniądze na zakup przenośnego defibrylatora, tzw. AED, który miałby zostać umieszczony na terenie Dobrzenia Wielkiego, zbierali członkowie grupy „Nasze AED Dobrzeń Wielki”. Sprzedawali oni m.in. pierniki w kształcie serca i kubki z hasłem „AED + TY = ŻYCIE”.

Pod koniec odbyła się również licytacja wykonanych przez nauczycieli ZS w Dobrzeniu Wielkim świątecznych bombek oraz tortu w kształcie serca. Dochód z licytacji będzie kolejną cegiełką do zakupu przenośnego defibrylatora.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.