Bawarskie klimaty w Popielowie – przy domu kultury odbył się Popielowski Oktoberfest [GALERIA, AUDIO]

Sybilla Stelmach zaraz po odszpuntowaniu pierwszej beczki   © Tomasz Chabior

Doskonała zabawa czekała na ponad 700 mieszkańców Popielowa i okolic podczas sobotniego Popielowskiego Oktoberfestu przy miejscowym Samorządowym Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji.

– ocenił Dawid Gandyra z Popielowa.

Popielowskie święto piwa otworzyły występy dwóch lokalnych grup artystycznych – orkiestry Select Band i zespołu tanecznego Euforia. Zaraz po nich symboliczną pierwszą beczkę piwa odszpuntowała wójt gminy Popielów – Sybilla Stelmach.

– przyznała wójt.

Zabawa w popielowskim SCKTiR utrzymana była w bawarskim klimacie, a jej uczestników do późnych godzin rozkręcał zespół Tirol Band i gwiazda wieczoru – Markus. Organizatorzy przygotowali też wiele tematycznych zabaw i konkurencji.

– mówiła wójt Sybilla Stelmach.

– podsumował Piotr Szafrański, dyrektor popielowskiego centrum kultury.

Oktoberfest i Dočesná, czyli niemieckie i czeskie święta piwa

Oktoberfest, który dziś obchodzony jest w wielu miejscach Europy, a nawet całego świata, jest tradycją wywodzącą się z Monachium, kultywowaną tam od ponad dwustu lat. Największy oktoberfest odbywa się własnie w stolicy Bawarii i zazwyczaj trwa około dwóch tygodni. Każdego roku przyjeżdża tam przeciętnie 6 milionów osób, które wypijają łącznie około 5 milionów litrów piwa.

Podobną imprezę każdego roku gości Žatec położony w północno-zachodnich Czechach. Nasi południowi sąsiedzi również słyną z dobrze rozwiniętego przemysłu browarniczego i na przełomie sierpnia oraz września organizują w Žatcu własne dożynki chmielne – Dočesną.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.