7 milionów złotych kosztować będzie rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 487 na odcinku Olesno – Boroszów. Na nowo zostanie wybudowany most na rzece Piaska. Zmienione zostanie niebezpieczne skrzyżowanie łączące drogę powiatową z wojewódzką. Dziś podpisano umowę z wykonawcą.
Budowa ma się zakończyć w listopadzie 2020 roku. Wykonawcą jest firma DROG-BUD z Częstochowy. Inwestycja dofinansowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego w kwocie prawie 6 milionów złotych.
Jak mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego jest to odcinek dwukilometrowy, ale zakres prac bardzo szeroki. Oprócz rozbiórki i budowy na nowo mostu, przebudowane zostaną skrzyżowania oraz zbudowany zostanie ciąg pieszo – rowerowy. Będą też nowe zatoki autobusowe. Znacząco – zdaniem Ogłazy – poprawi się bezpieczeństwo.
– To jest jedna z ważniejszych dróg w województwie opolskim – zapewnia starosta oleski Roland Fabianek. – W razie zamknięcia drogi krajowej nr 11, jest to naturalny objazd. To tutaj kumuluje się ruch ze Śląska w kierunku Gorzowa Śląskiego, Częstochowy i centralnej Polski. Przypomnę, że przebudowaliśmy też drogę powiatową między Boroszowem a Gorzowem Śląskim. Oprócz budowy mostu najważniejszą częścią inwestycji będzie likwidacja niebezpiecznego skrzyżowania przed samą miejscowością. Dochodziło tam do licznych kolizji i wypadków. Wielu kierowcom to skrzyżowanie przysparzało wielu problemów. Choć jest oznakowanie, wielu z nich ignorowało to, że są na drodze podporządkowanej. Dodatkowo łuk ograniczał widoczność – dodaje Fabianek.
Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu Bartłomiej Horaczuk zaznacza, że to kolejna z dróg remontowanych w powiecie oleskim. – To kontynuacja wieloetapowego projektu remontów i przebudów dróg. Wyzwaniem będzie przebudowa, a tak naprawdę budowa mostu na nowo – podkreśla Horaczuk.
Marszałek Andrzej Buła jest zadowolony nie tylko z rozpoczęcia kolejnego remontu firmowanego przez Wojewódzki Zarząd Dróg ale także z ogólnego wyniku WZD.
Droga ma być gotowa w listopadzie tego roku.
Fot. melonik, WZD