Badania prenatalne, szkoły rodzenia, opieka w okresie ciąży, porodu i połogu – to nowe założenia projektu Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Placówka przygotuje ponad 20 tys. darmowych porad i badań  dla rodzin, w szczególności kobiet w ciąży i dzieci do lat 2 z województwa opolskiego. Koszt to ponad 7 mln zł.

Będzie większa opieka dla kobiet w ciąży i małych dzieci

Fot. mat. prasowe

W ramach programu Kliniczne Centrum planuje wykonać ponad 17 tys. badań oraz porad, dodatkowo ok. 3 tys. badań (tylko prenatalnych) zostanie zrealizowanych przez Partnera Projektu, czyli Mączka – Lekarze Ginekolodzy – spółka partnerska w Opolu.

– Projekt jest adresowany do całych rodzin, ale przede wszystkim ukierunkowany na jeden z istotniejszych etapów w życiu kobiety, przypadający na okres ciąży oraz wczesnego macierzyństwa – mówi Edward Puchała Dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

–  Uznaliśmy, że zbliżający się Dzień Kobiet jest doskonałą okazją na jego inaugurację. Mam nadzieję,          że panie będą usatysfakcjonowane z dodatkowej opieki medycznej, którą dzięki funduszom unijnym możemy im zaproponować.

Z jakich badań można skorzystać?

W ramach bloku: Poprawa jakości opieki nad kobietą w okresie ciąży, porodu i połogu, mieszkańcy województwa opolskiego mogą korzystać z:

  1. Badań prenatalnych – dla kobiet  wieku  do 35 lat
  2. Mobilnej opieki okołoporodowej, czyli szkół rodzenia, opieki położnej środowiskowej, poradni laktacyjnej, wczesnej  rehabilitacji kobiet  po porodzie, wsparcia kobiet po ciąży mnogiej.
  3. Poradnictwa specjalistycznego dla rodziców, czyli poradnictwa: neonatologa, prawnika, neurologopedy, fizjoterapeuty, psychologa, pielęgniarki neonatologicznej, pielęgniarki i położnej w zakresie udzielania pierwszej przedmedycznej pomocy noworodkowi oraz dietetyka.

W ramach bloku: Ochrony zdrowia dziecka w kierunku wsparcia jego rozwoju psychospołecznego

  1. Pogłębionej diagnostyki rozwoju (psychomotorycznego) dziecka za pomocą metod: Skala Brazeltona, Metoda Prechtla, Ocena Rozwoju Dziecka wg Kamieni Milowych, Monachijska Funkcjonalna Diagnostyka Rozwojowa.

Niwelowania nieprawidłowości w rozwoju dzieci do lat 2 – diagnostyka pediatryczna, neurologopedyczna, gastrologiczna, fizjoterapeutyczna, a także wykorzystanie takich metod jak: diagnoza SI, skale rozwoju Bayley-II, karty oceny rozwoju psychoruchowego, badanie USG   przezciemiączkowe lub jamy brzusznej

 Składa się z dwóch bloków tematycznych:

  1. Poprawa jakości opieki nad kobietą w okresie ciąży, porodu i połogu.
  2. Ochrona zdrowia dziecka w kierunku wsparcia jego rozwoju psychospołecznego.

Kontakt dla zainteresowanych świadczeniami:

Badania prenatalne – Poradnia  Ginekologiczno  – Położnicza Klinicznego Centrum 

tel. 77 454  54  01 wew. 661
tel. kom. 533 722 106

Partner projektu:

Mączka – Lekarze Ginekolodzy – Spółka Partnerska
ul. Aleja “Solidarności” 26
tel. 531 411 612

Pozostałe porady i badania – Poradnia Neonatologiczna Klinicznego Centrum

tel. 77 454 54 01 wew. 611 lub 77  434  06  82
tel. kom. 534 084 542

Fot. prasowe

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.