Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Biblioteka Austriacka zapraszają na prelekcje i warsztaty w ramach tygodnia „Biblioteką z klasą” już 12–16 lutego br.

Nauka języka niemieckiego w ciekawy sposób połączona zostanie z poznawaniem kultury i literatury krajów niemieckojęzycznych. Spotkania edukacyjne odbędą się w godzinach porannych i skierowane są do dzieci i młodzieży.

W poniedziałek 12 lutego zapraszamy na „Rosenmontag w bibliotece” – wykład multimedialny o karnawale pt. „Karnewal, Fastnacht, Fasching – karnawał w Niemczech. Zwyczaje w krajach niemieckojęzycznych”. Na wtorek planowany jest multimedialny wykład „Austria bliżej” przygotowujący do XXI edycji konkursu „Austria – kraj i mieszkańcy”.

„Środa Popielcowa w bibliotece” to z kolei wykład o tradycjach i zwyczajach wielkopostnych i wielkanocnych w krajach niemieckojęzycznych. W czwartek i piątek zapraszamy na warsztaty literacko-językowe dla dzieci poświęcone książkom „Mit Felix auf großer Deutschlandreise” Annette Langen (tyt. warsztatów: „Moja pierwsza podróż po Niemczech”) oraz „Raupe Nimmersatt” (Bardzo głodna gąsienica) Erica Carle.

Udział w spotkaniach organizowanych w godzinach przedpołudniowych jest nieodpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Zainteresowani proszeni są o rezerwację terminu spotkania w Bibliotece Austriackiej w Opolu przy pl. Piłsudskiego 5, mailowo ba@wbp.opole.pl lub telefonicznie pod nr. 77 47 47 085.

12 lutego 2018 r. (poniedziałek)
ROSENMONTAG W BIBLIOTECE
Wykład „Karnewal, Fastnacht, Fasching – karnawał w Niemczech. Zwyczaje w krajach niemieckojęzycznych”

13 lutego 2018 r. (wtorek)
AUSTRIA BLIŻEJ
Wykład przygotowujący do XXI edycji konkursu „Austria – kraj i mieszkańcy”

14 lutego 2018 r. (środa)
ŚRODA POPIELCOWA W BIBLIOTECE
Wykład „Od Środy Popielcowej do Poniedziałku Wielkanocnego – zwyczaje w krajach niemieckojęzycznych”

15 lutego 2018 r. (czwartek)
MOJA PIERWSZA PODRÓŻ PO NIEMCZECH
warsztaty literacko-językowe dla dzieci z książką „Mit Felix auf großer Deutschlandreise” Annette Langen

16 lutego 2018 r. (piątek)
BARDZO GŁODNA GĄSIENICA
warsztaty literacko-językowe dla dzieci z książką „Bardzo głodna gąsienica” Erica Carle

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.