opowiecie-info

Członkowie klubu Izbicko w Biegu, startując w Opolu, obchodzili „wieczór” panieńsko-kawalerski   © Tomasz Chabior

Dzieci, młodzież i dorośli wystartowali w 17. edycji Atlantis Biegu Opolskiego na wyspie Bolko w Opolu. Parkowymi alejkami przebiegło w sobotę około 1000 osób.

Każdy znalazł coś dla siebie. Dla dzieci i młodzieży przygotowano biegi na dystansach 175, 400 i 800 metrów oraz 1 kilometra. Z kolei dorośli mogli spróbować swoich sił na trasach o długości 5 i 10 kilometrów. Wystartować mogli również miłośnicy nordic walking – przygotowano dla nich 5-kilometrowy marsz z kijkami.

– ocenia Beata Niepala z grupy Izbicko w Biegu, która przebiegła 10-kilometrową trasę.

Najbardziej wymagającą trasą była ta licząca 10 kilometrów. Wśród mężczyzn najszybciej pokonał ją Szymon Dorożyński z Opola (30 min 14 s), drugi był Dawid Mazurkiewicz z Kluczborka (34 min 7 s), a trzeci opolanin Mieszko Antoniak (34 min 26 s).

Kobietą, która jako pierwsza dobiegła do mety była Barbara Koralewska ze Świebodzina (42 min 36 s), krótko po niej bieg ukończyła Dominika Witkiewicz z Węgier w gminie Turawa (43 min 28 s), a 3. miejsce zajęła Klaudia Kluba z Opola (43 min 46 s).

Każdy uczestnik imprezy, bez względu na to, który ukończył bieg, po pokonaniu mety otrzymał pamiątkowy medal z wygrawerowanym logiem zawodów. Oprócz tego, najlepsi w swoich kategoriach biegacze odebrali nagrody.

– przyznaje Sylwia Lipka z Opola, która pobiegła na 10 km.

Biegowy „wieczór” panieńsko-kawalerski

Doskonały pomysł na rozpoczęcie wieczoru panieńsko-kawalerskiego mieli członkowie klubu Izbicko w Biegu, którzy stosownie się przebrali i startując w 17. Atlantis Biegu Opolskim, sprawili niespodziankę przyszłym pannie młodej i panu młodemu.

– mówi Beata Niepala, przyszła panna młoda.

fot: Tomasz Chabior