Burmistrz Ozimka Jan Labus przyznał stypendia sportowe dla wybitnych sportowców. Oficjalne uroczystości z tym związane odbyły się w Urzędzie Gminy i Miasta Ozimek w godzinach popołudniowych.

Stypendia przyznano członkom Klubu Karate NIDAN: Natalii Szponder, Mateuszowi Łapotowi i Michałowi Taladze (nie mógł uczestniczyć w uroczystości), Dawidowi Sudołowi, członkowi koła PZW „Małapanew” w Ozimku oraz Rafałowi Jurczyńskiemu, członkowi Klubu AZS Politechnika Opolska (nie mógł uczestniczyć w uroczystości).

Nagrodzeni:

Natalia Szponder, studentka Politechniki Opolskiej, od 2004 roku członkini Klubu Karate NIDAN. W ubiegłym roku została Mistrzynią Polski w konkurencji KUMITE INDYWIDUALNE Seniorki. Posiada również medale z Mistrzostw Świata i Europy. Należy do kadry narodowej Polski. Z dumą reprezentuje nasz kraj poza jego granicami.

Mateusz Łapot, uczeń Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr II w Opolu, członek Klubu Karate NIDAN od 2008, w poprzednich latach należał do kadry wojewódzkiej młodzików województwa opolskiego w karate WKF. W ubiegłym roku na XXXVIII Mistrzostwach Polski Seniorów Karate WKF zajął III miejsce wraz z Dominikiem Guzdkiem i Robertem Mrazem w konkurencji KATA DRUŻYNOWE Seniorzy.

Michał Talaga, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Chrząstowicach, członek Klubu Karate NIDAN od 2011, medalista Pucharu Polski, uczestnik zawód międzynarodowych i ogólnopolskich, w 2018 wielokrotnie stawał na podium. Podczas XXIV Rady Regentów zajął I miejsce w konkurencji KATA INDYWIDUALNE CHŁOPCÓW 12 LAT. Na IX Grand Prix Śląska polsko-czeskiego wygrał kategorię KATA INDYWIDUALNE CHŁOPCÓW 12-13 LAT OD 6.1 KYU.

Rafał Jurczyński, student Politechniki Opolskiej, członek Klubu KU AZS Politechnika Opolska, wcześniej uczęszczał do Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr VI w Opolu, do klasy sportowej, pasjonat lekkiej atletyki, wielokrotnie stawał na podium, reprezentując swoją uczelnię, zaangażował się w rozwój kalisteniki na terenie gminy, twórca STREET WORKOUT OZIMEK, dzięki któremu młodzież może rozwijać się w sporcie.

Dawid Sudoł, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr III w Ozimku, członek Koła PZW „Małapanew” w Ozimku, wielokrotnie zajmował miejsce na podium na zawodach wędkarskich, brał udział w rywalizacji krajowej oraz wojewódzkiej, na Ogólnopolskiej Halowej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich-Pinczów 2018 zajął I miejsce w klasyfikacji końcowej indywidualnej U-12.