Od dzisiaj większość sieci sklepów wprowadza weekendową obniżkę cen pod nazwą Black Friday (Czarny Piątek). Idea wyprzedaży, sięgająca nawet do 80%, przyszła do nas z USA, gdzie zakupy w tym czasie obowiązkowo robi większość Amerykanów.

„Black Friday” lokalnie „Black Friday” lokalnieW sklepach na terenie gminy Dobrzeń Wielki wyprzedaże dotyczą dużych sklepów, takich jak Tesco czy Dino, w których przeceniona jest część ich towarów w dniach 24–26 listopada. To samo tyczy się centrów handlowych Turawa Park i Karolinka na terenie Opola. Są to głównie ubrania, kosmetyki, RTV czy AGD, które będzie można nabyć nawet z 50-procentowym rabatem. Weekend wyprzedaży będzie zapewne dobrą okazją do przedświątecznych zakupów.

Rzecznik Praw Konsumenta, Janusz Kuliberda, pytany przez nas o bezpieczeństwo zakupów w tym czasie, odpowiedział:

„Black Friday wiąże się przede wszystkim z sezonową wymianą kolekcji. W związku z tym podlega on takiej samej gwarancji i rękojmi, jak w normalnym okresie sprzedaży. Pamiętajmy jednak, że jeśli z góry zakładamy oddanie produktu lub zamian, najlepiej ustalić to ze sprzedawcą i spisać na odwrocie paragonu, który zawsze jest dowodem zakupu”.

W sklepach nie ma jeszcze w tej chwili takiego szaleństwa jak w USA, ale zapewne wielu z nas będzie chciało skorzystać z okazji do zakupów w obniżonych cenach.

Fot. Jakub Strumiński

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Redaktor, dziennikarz, fotoreporter.