Miejski Zakład Komunikacyjny rusza z kampanią zachęcającą do podjęcia pracy na stanowisku kierowcy. Na razie w autobusach oraz mediach społecznościowych MZK Opole pojawiły się plakaty promocyjne. Wszyscy, którzy chcieliby zasiąść za sterami pojazdów miejskiego przewoźnika mogą zgłosić się bezpośrednio do spółki.

– Braki kadrowe, które zauważamy, miały niedawno wpływ na zmianę rozkładu jazdy – mówi Agnieszka Kolasa z MZK Opole. – Kilka miesięcy temu zmagaliśmy się z deficytem osób, które mogą prowadzić autobusy – wpływ na to miała pandemia. Wielu naszych kierowców znalazło się bowiem na zwolnieniach lekarskich. A to zarówno przez bezpośrednie (zakażenia COVID-19, nałożone kwarantanny, izolacje), jak i pośrednie efekty epidemii (choroby, które, wskutek braku dostępu do lekarzy i możliwości leczenia w czasie pandemii, stały się schorzeniami przewlekłymi). Teraz ruszamy z kampanią, która ma zwrócić uwagę na to, że w naszej spółce można znaleźć stabilne zatrudnienie.

Na stanowisko kierowcy mogą aplikować osoby, które posiadają prawo jazdy kategorii D, a także ci, którzy takich uprawnień nie mają. O pracę mogą starać się również emeryci. Spółka zapewnia pomoc we wdrożeniu do pracy i pokrycie kosztów wymaganych szkoleń okresowych.

– Wiemy, że praca na tym stanowisku nie jest łatwa – dodaje Agnieszka Kolasa. – Jednak zatrudnienie w naszej spółce daje możliwość korzystania z grupowych ubezpieczeń, w tym medycznych. Jest także możliwość uzyskania zniżek na przejazdy komunikacją miejską dla pracowników oraz ich rodzin.

Obecnie w spółce pracuje 174 kierowców. Wszyscy chętni mogą zgłosić się bezpośrednio pod numer telefonu 77 40 23 127 oraz wysłać wiadomość pod adres kadry@mzkopole.pl

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze