Godzinny program artystyczny „Prywatka dla babci i dziadka” przygotowali mali podopieczni Publicznego Przedszkola w Brynicy oraz ich opiekunki. Wystąpili oni w sobotę, 21 stycznia, w Łubniańskim Ośrodku Kultury znajdującym się w Łubnianach.

Występy swoich wnuków obejrzało około 70 babć i dziadków. Zaprezentowały się przed nimi dwie grupy przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat, było ich łącznie około 30. W programie znalazły się piosenki, tańce, recytowanie wierszy i mnóstwo odwołań do dawnych lat.

– Przypomnieliśmy babciom i dziadkom, jak to kiedyś było, szczególnie podczas zaręczyn, ślubu czy po narodzinach dzieci – podkreślała Ewa Mudrecka, nauczycielka w brynickim przedszkolu. – Dzieciaki śpiewały stare utwory budzące wspomnienia minionych lat. Występy przygotowywało całe przedszkole i uważam, że wszystko się udało.

Dzieci bardzo się postarały, zresztą ćwiczyły wcześniej w domu i przedszkolu. Wnuki stanęły na wysokości zadania również poza sceną, wykonały bowiem dla swoich seniorów prezenty: papierowe kwiatki oraz laurki. Babcie i dziadkowie mogli też zjeść ciasto.

Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzone są kolejno 21 i 22 stycznia. Przyjęło się, że wnuki składają wtedy babciom i dziadkom życzenia oraz obdarowują ich prezentami. Bardzo popularne jest też przygotowywanie z tej okazji programów artystycznych w wykonaniu przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.