Nowa nawierzchnia drogi, miejsca parkingowe, chodniki i nasadzenia. Centrum Krasiejowa zyskało nowy wygląd. Przebudowa kosztowała nieco ponad 1,5 miliona złotych.

– Mieszkańcy tej miejscowości od wielu lat zabiegali o poprawę estetyki w centrum wsi i kompleksową przebudo­wę ul. Sporackiej. Dzięki tej inwestycji zostanie podniesiony poziom bezpieczeństwa na tym wyjątkowo ruchliwym odcinku drogi – mówi Mirosław Wieszołek, burmistrz Ozimka.

– Krasiejów to największe sołectwo gminy Ozimek, wizytówka dla turystów, którzy przyjeżdżają do nas. Prace zostały przeprowadzone z zachowaniem historycznego układu centrum wsi, aby zabytkowe budynki – między innymi kościół i stara szkoła odpowiednio wkomponowały się w nową inwestycję. Jednocześnie zadbano o tereny zielone i dokonano nasadzeń drzew wzdłuż jezdni. Droga wewnętrzna została przebudowana na odcinku 0,251 km i uzyskała status drogi gminnej – dodaje Wieszołek.

Początkowo zakładano, że rewitalizacja centrum Krasiejowa kosztowała będzie ponad 1 800 000 złotych. Ostateczny rachunek okazał się niższy. Całość zadania zamknęła się w kwocie 1 516 780,71 złotych. Gmina może ubiegać się o refundację w wysokości ponad 950 tysięcy.

Fot. UGiM w Ozimku

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Reporterka. Pisze o tym, czym żyje powiat opolski. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Opolskim. Miłośniczka podróży małych i dużych. Ponad wszystko uwielbia góry. Na górskich szlakach spędza większość wolnego czasu. Zdarza jej się śpiewać, głównie w chórze. Uwielbia czytać książki, a przy dobrej pogodzie - jeździć na rowerze.