„Zaproś nas do siebie! 2018” to projekt szkoleniowy Narodowego Centrum Kultury skierowany do instytucji kultury działających na terenie kraju.

W tegorocznej edycji do udziału zakwalifikowało się Samorządowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie. Jego wniosek został pozytywnie zweryfikowany, a to otwiera przed SCKTiR wiele możliwości na rozwój. Projekt szkoleniowy ma na celu wdrażanie w poznawanie dobrych praktyk, nabywanie doświadczenia, a przede wszystkim budowanie relacji między uczestnikami projektu. Jak podkreśla dyrektor SCKTiR, Piotr Szafrański: „Jesteśmy gotowi i otwarci na zmiany”. Projekt zakłada, że cały proces będzie dotyczył pracy nad ofertą programową instytucji opartą na tożsamości lokalnej. Podczas trwania programu odbędą się warsztaty i szkolenia skierowane do dyrektora oraz załogi, a także wizyty studyjne i webinaria.

W dniach 11–13 kwietnia odbył się w Warszawie warsztat inauguracyjny, w którym uczestniczył dyrektor Szafrański z Sylwią Kalinowską, instruktorką SCKTiR. Oboje zgodnie podkreślają, że było to owocne spotkanie obfitujące w wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami projektu.

Fot. Archiwum Narodowe Centrum Kultury

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Redaktor w Opowiecie.info. Niepoprawna optymistka podzielająca słowa Stanisława Lema "Bądź dobrej myśli, bo po co być złej".