To już 7. edycja mikołajkowej zbiórki prezentów dla podopiecznych Domowego Hospicjum Dziecięcego w Opolu. Tegoroczna akcja odbyła się w sobotę (2 grudnia) na placu przy OSP Karłowice. Świąteczną atmosferę dało się odczuć na każdym kroku.

Lista podopiecznych Domowego Hospicjum Dziecięcego w Opolu objęła 25 dzieci. Przez ostatnie tygodnie wszyscy zaangażowani zbierali prezenty dla najmłodszych, aby w tym przedświątecznym czasie podarować im to, czego najbardziej potrzebują.

Tego sobotniego popołudnia plac przy OSP w Karłowicach zamienił się w świąteczną krainę. Przy stoiskach można było nabyć ciepłe, pierogi, ciasta, pierniczki, zupy i inne swojskie wyroby. Nie mogło zabraknąć także wystawców z rękodziełem i lokalnych artystów, a klimatu całemu wydarzeniu nadała zimowa pogoda.

@opowiecie.info Zbiórka mikołajowa prezentów dla podopiecznych Domowego Hospicjum Dziecięcego w Opolu odbyła się w Karłowicach (2 grudnia) na placu przy OSP. Świąteczną atmosferę dało się odczuć na każdym kroku. 🌲⭐ #kiermaszświąteczny #Christmas #święta2023 #charytatywnie #święta #gminapopielow #mikołajki ♬ Jingle Bells – Weihnachtsmusic Café & Weihnachtslieder Collection & Kinder Weihnachtslieder

– Jest to już 7. edycja naszego kiermaszu, zainteresowanie jest bardzo duże, pogoda dopisuje i czuć świąteczną atmosferę. Zbieramy dzisiaj prezenty dla dzieci z Domowego Hospicjum Dziecięcego w Opolu. Do zbiórki dołączyło się bardzo dużo podmiotów z całego województwa opolskiego, co znaczy, że ludzie mają wielkie serca –  mówiła Edyta Chołoniewska, pomysłodawczyni wydarzenia. – Nie brakuje też rozrywki, dzieje się bardzo dużo, przyjechały zwierzęta, mamy żywą szopkę, ognisko no i przede wszystkim śnieg, który spadł pierwszy raz od 7. lat, od kiedy organizujemy kiermasz. Jest to więc naprawdę wyjątkowa edycja.

Malowanie twarzy, wata cukrowa czy popcorn to dodatkowe atrakcje, które przygotowano z myślą o najmłodszych. Ponadto odbyła się licytacja charytatywna, a że to kiermasz mikołajkowy, nie mogło oczywiście zabraknąć spotkania ze św. Mikołajem.

– Jestem zachwycony tą atmosferą, dzieci są szczęśliwie, zimowa aura nam dopisuje, tak że jest pięknie. A takiego śniegu nawet na biegunie nie było, jak jest tutaj. Dzieci w tym roku były grzeczne, ale zawsze są, bo jest tak, że dzieci nie mają prowokować rodziców, a rodzice dzieci i wtedy wszystko gra – mówił z uśmiechem św. Mikołaj z OSP Karłowice. – Jestem też zachwycony postawą straży, młodzieży, dzieci i rodziców. Cieszy to, że jest to zbiórka charytatywna. Pomaga się ludziom i nie ma czegoś takiego, że jesteśmy obojętni na to, co dzieje się wokół nas.

Na kiermasz zaprosili m.in.: druhowie z OSP Karłowice, Mąkoszyce i Czepielowice; sołectwo Dobrzyń, KGW Tradycja Kurznie oraz Stowarzyszenie „Za Lasem” Rogalice.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.