W niedzielę (26 listopada) Galeria Sztuki Współczesnej kończy ekspozycję wystawy, która przez ostatnie tygodnie budziła zainteresowanie i emocje odwiedzających. Przy tej okazji zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie, które poprowadzi Łukasz  Kropiowski. Wstęp wolny.

Intrygujący tytuł ekspozycji – „Chcąc pogodzić wszystkich, nie zadowolisz nikogo” – został zaczerpnięty z pism Władysława Tatarkiewicza. Tymi słowami skomentował on działania Leibniza – niemieckiego uczonego, który starał się godzić skrajne prądy filozoficzne, tym samym nie znajdując akceptacji w żadnym z nich.
Prezentowana w GSW wystawa jest reakcją na wszechobecny konflikt, wynikający z coraz większej polaryzacji społeczeństwa, a także próbą odpowiedzi na pytanie: czy postawa mediacyjna i dialog, a ostatecznie odbudowanie wspólnot są jeszcze możliwe? Artystki i artyści w swoich pracach analizują punkty zapalne życia społecznego, pokazując ich absurdalność i dając nadzieję na skuteczne wyrwanie się ze światopoglądowych baniek.

Podczas trwania ekspozycji galeria organizowała liczne wydarzenia towaryszące, w tym m.in. pokaz nagrodzonego Złotym Lwem filmu „Wszystkie nasze strachy” i spotkanie z Danielem Rycharskim – artystą, którego życie zainspirowało twórców filmu.
Jego praca „Gniazda” jest jednym z eksponatów wystawy.

Najbliższa niedziela jest ostatnim dniem prezentacji wystawy.

Przy tej okazji Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na oprowadzanie kuratorskie, które poprowadzi Łukasz  Kropiowski.
Niedziela, 26 listopada, godz. 16.00
Wstęp wolny

„Chcąc pogodzić wszystkich, nie zadowolisz nikogo” – finisaż wystawy w GSW

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze