Od piątku (17 maja) trwają imprezy z okazji święta miasta. Masa atrakcji czeka wokół sceny na Rynku i przy murach obronnych przy ul. ks. Stefana Baldego, gdzie odbywa się jarmark średniowieczny. Osobne sceny ustawiono przy stawku Barlickiego i przy pl. Wolności, gdzie prawdziwy raj czeka na dzieci w parku zabaw.

– Dmuchańce były najlepsze! – przyznała szczęśliwa Karinka, którą spotkaliśmy z rodzicami w strefie zabaw przy placu Wolności.

– Spędziliśmy też 45 minut przy stanowisku z bańkami do chodzenia po wodzie. Córka była zachwycona. Program imprez jest bogaty i świetnie, że pogoda dopisała – dodała Katarzyna Błońska, mama 6-latki.

Atrakcji było co niemiara. Radość na twarzach dzieci wywoływały bański mydlane, trampolina, różnej wielkości i kształtów  – m.in. tygrysa – dmuchańce, sztuczki prezentowane przez szczudlarzy, z którymi każdy mógł zapozować do pamiątkowego zdjęcia. Są też budki z watą cukrową i popcornem.

Na scenie głównej, zarówno przy pl. Wolności, jak i na Rynku prezentowały się uzdolnione grupy dziecięce i młodzieżowe, m.in. z Młodzieżowego Domu Kultury, ale też goście zagraniczni, który występowali w ramach „Europejskiego popołudnia z miastami partnerskimi”, m.in. z zespoły Stonožka (Bruntál, Czechy), Bel Canto (Alytus, Litwa), Siódme Niebo (Iwano-Frankiwsk, Ukraina), Hampara (Ingolstadt, Niemcy).

Przed ratuszem odbyła się również uroczystość nadania nazwy miasta partnerskiego Mülheim an der Ruhr autobusowi miejskiemu – z okazji 30-lecia współpracy. Chętni opolanie mogli się przejechać tym pojazdem po mieście.

Przy murach obronnych zacięte pojedynki toczyli rycerze podczas pokazów walk.  Jarmark Średniowieczny potrwa do godz. 22.00.

Jeszcze dzisiaj warto się wybrać na imprezy z okazji Nocy Muzeów. Od godz. 18.00 do 24.00 atrakcje pod hasłem „Z miłości do…” czekają w dziewięciu opolskich muzeach, m.in. Muzeum Śląska Opolskiego, Muzeum Polskiej Piosenki, Muzeum Wsi Opolskiej czy w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych.

Natomiast w opolskim amfiteatrze wystąpi Wojciech Waglewski i jego goście o godz. 20.00. Bilety wciąż dostępne.

Dni Opola 2019. Masa imprez przez cztery dni w całym mieście [PROGRAM, WIDEO]

W niedzielę kolejna część imprez. Od godz. 15.00 wiele zacznie się dziać na Rynku, a miasteczko z zabawami będzie otwarte już od godz. 14.00 na skwerze przed MBP, przy pl. Wolności, a scena przy Stawie Zamkowym zacznie tętnić życiem od godz. 15.00 wraz z występem Zespołu Pieśni i Tańca „Opole” z MDK-u.

Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na kiermasz wydawnictw od godz. 13.00-15.00 oraz na oprowadzanie kuratorskie najnowszej wystawy „Klęska urodzaju” o godz. 16.00.

Na festyn rodzinny w godz. 13.00-18.00 można się wybrać na pl. Jana Pawła II, gdzie w programie będzie m.in. Kulturalne Śniadanie łączące ekobazar, giełdę winyli i bookcrossing.

Całe rodziny miele widziane będą też w parku AK w godz. 12.00-18.00 na IV Dniu Sportu. Będzie to niezwykła okazja do rozmów ze sportowcami i trenerami. Niespodzianki czekają także na seniorów.

Dzień zakończy koncert Varius Manx i Kasi Stankiewicz w amfiteatrze o godz. 20.00. Bilety po 10 zł.

Fot. Anna Konopka

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.