Ponad 40 osób z kilkunastu środowisk Dobrzenia Wielkiego uczestniczyło w spotkaniu przy kąpielisku Balaton. Rozmawiali o swoich działaniach, sukcesach i celach oraz stworzyli jedną wspólną grupę na WhatsAppie – „Łączy nas Dobrzeń”.

Działacze, którzy uczestniczyli w piątkowym (1.09) spotkaniu, reprezentowali: radę sołecką, OSP Dobrzeń Wielki, dobrzeńską orkiestrę, grupę rowerową, zespół Dobrzenianki, Koło Gospodyń Wiejskich „Dobrzenianki”, mażoretki Seniorita, kluby TOR Dobrzeń Wielki i Odra Ślum, Osiedle Energetyk, mniejszość niemiecką, lokalnych pielgrzymów i redakcję Opowiecie.info. Przyszedł też Zygmunt Poniży, pomysłodawca i organizator corocznego dobrzeńskiego Zlotu Oldtimerów.

Spotkanie miało charakter integracyjny. W ten sposób dobrzeńscy działacze mogli lepiej się poznać, co w niedalekiej przyszłości ma pozytywnie wpłynąć na jakość współpracy lokalnych środowisk. Przy okazji reprezentanci każdej ze struktur, grup czy organizacji przedstawili główne założenia swojej działalności, osiągnięcia i plany na przyszłość. Był również czas na dyskusje o działaniach, które być może będą wspólnie podejmować.

– Obecni na imprezie goście podkreślali, że to wspaniały pomysł, ponieważ brakowało im możliwości spotkania się z innymi liderami czy aktywistami działającymi w naszej miejscowości – informuje Monika Ledwolorz-Gierok z rady sołeckiej Dobrzenia Wielkiego. – Wymienialiśmy się doświadczeniami i wiedzą, na przykład na temat pozyskiwania funduszów do różnych inicjatyw. Liczna obecność przedstawicieli dobrzeńskich środowisk pokazuje, że było to potrzebne.

Na to nieformalne zebranie przyszło ponad 40 osób. Czas upływał im w miłej atmosferze i przy poczęstunku. Ponadto dobrzeńska rada sołecka ugościła uczestników bograczem, który przygotował jej członek – Ryszard Smorczewski. Przy okazji Monika Ledwolorz-Gierok założyła na WhatsAppie grupę wspólną dla wszystkich środowisk z tej miejscowości. Jej nazwa to „Łączy nas Dobrzeń”.

– Gdy podczas konkursu „Piękna wieś opolska” prezentowaliśmy Dobrzeń Wielki, włączyliśmy w nasze działania kilka miejscowych grup i organizacji, dzięki czemu wypadliśmy naprawdę dobrze – mówi Monika Ledwolorz-Gierok. – W kilka osób rozmawialiśmy po tym wydarzeniu pod wiatą nad Balatonem. Uznaliśmy, że warto się lepiej poznać i wspólnie działać też na innych polach.  Organizujemy różne imprezy i czasami nie ma przepływu informacji między poszczególnymi grupami, stąd właśnie taka jedna wspólna konwersacja na WhatsAppie.

Piątkowe spotkanie nad Balatonem to inicjatywa radnej gminnej i sołeckiej Moniki Ledwolorz-Gierok, sołtysa Dariusza Lukasa, Gabrieli Kollmann z KGW „Dobrzenianki” i Grzegorza Benedyka – prezesa TOR-u Dobrzeń Wielki. Zebranie poprowadziła Monika Ledwolorz-Gierok.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.