Koalicja Obywatelska jako pierwsza złożyła listy kandydatów do sejmu i senatu w Okręgowej Komisji Wyborczej w Opolu. W jej zasięgu jest 6 mandatów do sejmu i dwa do senatu.

– Mamy prawie 20 tys. podpisów – informował Zbigniew Kubalańca – dwukrotnie więcej niż trzeba. Jesteśmy pierwsi. Niektórzy pokazali dopiero jedynki, inni nie są w stanie dogadać się czy idą razem czy osobno. Myślę, że wygramy te wybory.

Szymon Ogłaza przyznał, że jako wieloletni pełnomocnik wyborczy zaobserwował, że mimo iż Opolszczyzna zawsze była „platformianym” województwem, to tym razem jest jeszcze lepiej. – Widzieliśmy entuzjazm ludzi – mówił – Podpisy zbierało się z dużą przyjemnością. Ludzie podpisywali się z entuzjazmem na naszych listach.

– Odkryliśmy punkt wrzenia mieszkańców Opolszczyzny – mówił Witold Zembaczyński. – Widać jak dużo emocji jest wśród osób, które złożyły swój podpis pod listami Koalicji Obywatelskiej, jak dużo jest sprzeciwu i buntu wobec obecnej sytuacji w kraju. Dziękujemy wszystkim tym, którzy podpisali się pod zmianą w Polsce, pod nową epoką polityczną, która zapewni przede wszystkim to, że nie będziemy się musieli martwić o przyszłość. A co do tej temperatury wrzenia:  niedługo to wszystko wykipi!

Opolska KO złożyła listy kandydatów do rejestracji. Liderzy zapewniają: Zwyciężymy!

Fot. kapitan

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.